Specialistai asmeninius finansus pataria valdyti atsakingai ir siūlo sukaupti bent 3–6 mėnesių pajamų dydžio santaupas nenumatytiems gyvenimo atvejams, atostogoms ar svarbiems pirkiniams. Šią sumą kredito unija rekomenduoja investuoti į mažiausios rizikos priemones – indėlius. Terminuotasis indėlis yra vienas geriausių trumpalaikio (iki 5 metų) taupymo įrankių – saugus ir patogus būdas paskirstyti lėšas bei nelaikyti visų santaupų mokėjimo sąskaitoje.

Terminuotojo indėlio palūkanos gali būti išmokamos pagal Jūsų pageidavimą – kiekvieną mėnesį arba indėlio terminui pasibaigus.

Indėlių palūkanos

Jei esate kredito unijos narys, terminuotojo indėlio sutartį galite sudaryti ne tik atvykę į kredito uniją, bet ir nuotoliniu būdu, naudodamiesi el. bankininkystės sistema „i-Unija“, tačiau dėl padidintų naujo indėlio palūkanų pirmiausia pasikonsultuokite su kredito unijos darbuotoju.

Jei nariu dar nesate, galite tai ne tik atvykę į kredito uniją, tačiau ir internetu. Susipažinkite su narystės sąlygomis ir pateikite narystės paraišką čia: https://www.uku.lt/naryste/

Detali informacija apie indėlių draudimo sąlygas ir atvejus, kai indėliai nėra draudžiami bei kai yra taikomi indėlių draudimo išmokų mokėjimo apribojimai, pateikiama VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.

Papildomą informaciją indėlininkams rasite čia.

Informuojame, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatomis,  užsienio valstybių rezidentams išmokamos palūkanos už indėlius priskiriamos A klasės pajamoms, kurios yra apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu (toliau – GPM). Todėl LKU grupės kredito unijos, išmokėdamos palūkanas už indėlius užsienio rezidentams (nenuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams), automatiškai išskaičiuoja  15 proc. dydžio GPM.

Jeigu gyvenate valstybėje, su kuria Lietuvos Respublika yra pasirašiusi Dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį (DAIS), galite susimažinti taikomą GPM tarifą. Tam reikalinga susisiekti su savo LKU grupės kredito unija ir pateikti FR0021 (DAS-1) formos prašymą. Forma galioja tik tais kalendoriniais metais, kuriuos nurodo užsienio valstybės mokesčių administratorius.

Atkreipiame dėmesį, kad kredito unija nuo Jums išmokamų palūkanų automatiškai išskaičiuos GPM. Tačiau pasibaigus kalendoriniams metams, Jūs turite teisę kreiptis į Lietuvos Respublikos Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) su prašymu grąžinti išskaičiuotą GPM už palūkanas. Primename, kad palūkanų pajamos, neviršijančios 500 eurų per mokestinį laikotarpį, priskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms. Užsienio valstybės rezidentai šia lengvata gali pasinaudoti tik kalendoriniams metams pasibaigus.

Dažniausiai užduodami klausimai

Visi mažmeninių indėlininkų ir įmonių indėliai yra apdrausti VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“, tačiau tam tikriems indėliams gali būti taikomos išimtys, nurodytos VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Daugiau sužinokite interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.

Jūsų paprašyta kredito įstaiga taip pat jus informuos, ar tam tikri produktai yra apdrausti. Jeigu indėliai apdrausti, kredito įstaiga tai patvirtina sąskaitos išraše.

Apsaugos riba – iki 100 000 Eur vienam indėlininkui už visus vienoje kredito įstaigoje laikomus indėlius.

Įprastus terminuotus, kaupiamuosius ir terminuotus indėlius visada galite nutraukt anksčiau laiko. Didžioji dalis kredito unijų leidžia tai atlikti internetu, naudojantis elektronine bankininkyste „i-Unija“. Atkreipiame dėmesį, kad nutraukdami indėlį anksčiau laiko, neteksite sukauptų ar priskaičiuotų palūkanų.

Terminuotiems indėliams dalinis lėšų išėmimas nėra galimas.

Terminuotojo indėlio sutartį galite sudaryti atvykę į kredito unijos klientų aptarnavimo vietas arba internetu, naudodamiesi elektronine bankininkyste „i-Unija“.

Utenos kredito unijoje terminuotus indėlius galima padėti tik eurais.

Pajamų mokesčiu neapmokestinamos ir nedeklaruojamos palūkanos, gautos  EEE valstybėse už jų bankuose ar kitose kredito įstaigose laikomus indėlius, kurių sutartys sudarytos iki 2013 m. gruodžio 31 d.
Jei indėlių sutartys buvo sudarytos po 2014 m. sausio 1 d. gautos palūkanos pajamų mokesčiu neapmokestinamos ir jų deklaruoti nereikia, kai bendra per mokestinius metus gauta palūkanų suma už indėlius neviršija 500 eurų. Kitu atveju viršijančiai daliai taikomas 15 proc. (20 proc.) pajamų mokesčio tarifas ir tokias palūkanas privaloma deklaruoti.
Daugiau informacijos apie palūkanų apmokestinimą ir deklaravimą rasite VMI internetinėje svetainėje.