Specialistai asmeninius finansus pataria valdyti atsakingai ir siūlo sukaupti bent 3–6 mėnesių pajamų dydžio santaupas nenumatytiems gyvenimo atvejams, atostogoms ar svarbiems pirkiniams. Šią sumą kredito unija rekomenduoja investuoti į mažiausios rizikos priemones – indėlius. Terminuotasis indėlis yra vienas geriausių trumpalaikio (iki 5 metų) taupymo įrankių – saugus ir patogus būdas paskirstyti lėšas bei nelaikyti visų santaupų mokėjimo sąskaitoje.

Terminuotojo indėlio palūkanos gali būti išmokamos pagal Jūsų pageidavimą – kiekvieną mėnesį arba indėlio terminui pasibaigus.

Siūlome pasinaudoti riboto laiko pasiūlymu!

Indėlių palūkanos

Jei esate kredito unijos narys, terminuotojo indėlio sutartį galite sudaryti ne tik atvykę į kredito uniją, bet ir nuotoliniu būdu, naudodamiesi el. bankininkystės sistema „i-Unija“.

Jei nariu dar nesate, galite tai ne tik atvykę į kredito uniją, tačiau ir internetu. Susipažinkite su narystės sąlygomis ir pateikite narystės paraišką čia: https://www.uku.lt/naryste/

Detali informacija apie indėlių draudimo sąlygas ir atvejus, kai indėliai nėra draudžiami bei kai yra taikomi indėlių draudimo išmokų mokėjimo apribojimai, pateikiama VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.

Papildomą informaciją indėlininkams rasite čia.

Dažniausiai užduodami klausimai

Visi mažmeninių indėlininkų ir įmonių indėliai yra apdrausti VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“, tačiau tam tikriems indėliams gali būti taikomos išimtys, nurodytos VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Daugiau sužinokite interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.

Jūsų paprašyta kredito įstaiga taip pat jus informuos, ar tam tikri produktai yra apdrausti. Jeigu indėliai apdrausti, kredito įstaiga tai patvirtina sąskaitos išraše.

Apsaugos riba – iki 100 000 Eur vienam indėlininkui už visus vienoje kredito įstaigoje laikomus indėlius.

Visada galite nutraukti bet kokio tipo indėlį anksčiau laiko. Didžioji dalis kredito unijų leidžia tai atlikti internetu, naudojantis elektronine bankininkyste „i-Unija“. Atkreipiame dėmesį, kad nutraukdami indėlį anksčiau laiko, neteksite sukauptų ar priskaičiuotų palūkanų.

Terminuotiems indėliams dalinis lėšų išėmimas nėra galimas. Pamatyti, kokią dalį indėlio leidžiama atsiimti, galite savo elektroninėje bankininkystėje „i-Unija“, pasirinkę mygtuką „Atsiimti dalį“.

Terminuotojo indėlio sutartį galite sudaryti atvykę į kredito unijos klientų aptarnavimo vietas arba internetu, naudodamiesi elektronine bankininkyste „i-Unija“.

Utenos kredito unijoje terminuotus indėlius galima padėti tik eurais.

Jums nieko dėl to nereikia daryti, sistema kito periodinio mokėjimo ieškos kitu nustatytu periodiškumu. Jeigu vis dėl to pageidaujate, kad lėšos būtų įmokėtos, atlikite papildymą naudodamiesi elektronine bankininkyste „i-Unija“.

Pajamų mokesčiu neapmokestinamos ir nedeklaruojamos palūkanos, gautos  EEE valstybėse už jų bankuose ar kitose kredito įstaigose laikomus indėlius, kurių sutartys sudarytos iki 2013 m. gruodžio 31 d.
Jei indėlių sutartys buvo sudarytos po 2014 m. sausio 1 d. gautos palūkanos pajamų mokesčiu neapmokestinamos ir jų deklaruoti nereikia, kai bendra per mokestinius metus gauta palūkanų suma už indėlius neviršija 500 eurų. Kitu atveju viršijančiai daliai taikomas 15 proc. (20 proc.) pajamų mokesčio tarifas ir tokias palūkanas privaloma deklaruoti.
Daugiau informacijos apie palūkanų apmokestinimą ir deklaravimą rasite VMI internetinėje svetainėje.