Fiziniams asmenims (forma PDF formatu)

Juridiniams asmenims (forma PDF formatu)

Laikydamiesi tarptautinių ir vietinių reikalavimų, reglamentuojančių pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją, savo veikloje įgyvendiname principą „Pažink savo klientą“ ir reguliariai atnaujinti žinias apie klientų veiklą, pajamų šaltinius ir finansines operacijas.

Ši informacija mokėjimo įstaigoms būtina vykdant pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevenciją, kaip tai numatyta Lietuvos Respublikos Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme bei kituose nacionaliniuose be tarptautiniuose teisės aktuose.

Dažniausiai užduodami klausimai

Principo „Pažink savo klientą“ įgyvendinimas padeda užkirsti kelią pinigų plovimui ir teroristų finansavimui, taip pat apsaugoti klientus nuo sukčiavimo atvejų.

Visų kredito unijos klientų, kurie naudojasi paslaugomis, prašome užpildyti Kliento pažinimo anketą. Ši anketa visiems klientams pateikiama dalykinių santykių su kredito unija pradžioje, o vėliau klientų reguliariai prašoma atnaujinti duomenis. Klientas privalo informuoti kredito uniją apie bet kokius pateiktos informacijos pasikeitimus.

Kredito unija Kliento pažinimo anketą prašo atnaujinti periodiškai. Dažniausiai užtenka atnaujinti Kliento pažinimo anketą kartą per 1-3 metus (priklausomai nuo to, kokią veiklą vykdote, ar esate privatus/verslo klientas). Visais atvejais, iš anksto informuosime jus asmeniškai apie artėjantį Kliento pažinimo anketos atnaujinimo laiką.

Laiku neužpildžius ir nepateikus Kliento pažinimo anketos, mes negalėsime Jums teikti dalies ar visų paslaugų. Tokiu atveju gali būti taikomi apribojimai, naudojantis banko sąskaita, mokėjimo kortele (-ėmis), interneto banku, kitomis paslaugomis. Vėl naudotis paslaugomis galėsite tuomet, kai pateiksite mums užpildytą Kliento pažinimo anketą.

Esame įpareigoti Kliento pažinimui reikalingą informaciją gauti tiesiogiai iš savo klientų. Kitų institucijų duomenys gali būti naudojami tik kaip papildomas duomenų šaltinis tikrinant jūsų pateiktą informaciją.

Tai galite padaryti trimis būdais:

  • Savo interneto unijoje (anketą rasite iškart prisijungę prie i-unija.lt meniu skiltyje MANO I-UNIJA -> Mano duomenys)
  • Atsisiųsti anketą, užpildyti ir pateikti ją per Dokobit portalą (www.dokobit.com) pasirašą elektroniniu parašu.
  • Atvykus į kredito uniją (būtinai turėkite asmens tapatybę patvirtinantį  dokumentą).