Kuo anksčiau pradėsite, tuo didesnę naudą gausite!

Taupomasis indėlis – tiems, kurie nori taupyti ir jaustis užtikrinti, nes daugelyje kredito unijų prireikus galima atsiimti dalį indėlio nenutraukus esamos sutarties. Pasirašę taupomojo indėlio sutartį, skirtingai nuo terminuotojo indėlio, galėsite laisviau naudoti savo lėšas.

Kredito unija priima dviejų rūšių taupomuosius indėlius, kurie gali būti papildomi kiekvieną mėnesį, ketvirtį, pusmetį arba kas metus, reguliariais ar nereguliariais įnašais. Galite rinktis tarp Taupomojo indėlio arba Vaiko taupomojo indėlio. 

Unijos nariu rysys Dviejų rūšių taupomieji indėliai Jūsų arba Jūsų vaiko ateičiai
Indeliai Vienos didžiausių palūkanų Lietuvoje
Papildyti indėlį galima Jums patogiu būdu ir periodiškumu

Kaupiamųjų palūkanų privalumai:

Kaupiamosios palūkanos apdovanoja taupančius: kuo anksčiau pradėsite taupyti – tuo didesnę grąžą ateityje gausite!

Taupomieji indėliai yra skirti didesnei sumai sukaupti per ilgesnį laikotarpį. Šį indėlį galima papildyti jums patogiais – reguliariais arba nereguliariais – įnašais, o palūkanos kitą mėnesį bus skaičiuojamos jau nuo didesnės sumos. Nustebsite, kiek galite sutaupyti, į savo taupomojo indėlio sąskaitą įnešdami net ir nedideles sumas bei už tai gaudami kaupiamąsias palūkanas!

Standartinis pavyzdys:

Jei kredito unijoje padėsite 1 000 Eur su 2 proc. metinėmis palūkanomis, kas mėnesį taupomojo indėlio sąskaitą papildydami po 50 Eur per 10 metų sutaupysite 7 767,07 Eur, iš kurių kaupiamosios palūkanos sudarys 817,07 Eur*. 

 * Taupomojo indėlio sutartis gali būti sudaroma kredito unijos nustatytam maksimaliam terminui, kuriam pasibaigus gali būti automatiškai pratęsta. Pratęsimo dieną palūkanos bus perskaičiuotos pagal tą dieną kredito unijoje galiojančias palūkanų normas.

Taupomasis indėlis

Jei norite taupyti nuolat ir skirti dalį atlyginimo ar pajamų taupymui – pasirašykite taupomojo indėlio sutartį, kuri leis pasinaudoti kaupiamųjų palūkanų privalumais. Palūkanos yra kaupiamos ir kiekvieną paskutinę mėnesio dieną pridedamos prie indėlio sumos, tad kitą mėnesį, palūkanos skaičiuojamos jau nuo didesnės sumos. Kuo anksčiau pradėsite taupyti – tuo didesnę naudą gausite.

Indėlių palūkanos

Unijos Terminas, mėn. Minimali
indėlio
suma, EUR
1-6 6-12 12-18 18-24 24-36
Utenos kredito unija 2% 2.5% 2.6% 2.75% 5

Prireiks pinigų – nenutraukę indėlio sutarties kartą per 12 mėn. galėsite atsiimti penktadalį indėlio. Taip pat bet kada galėsite papildyti taupomojo indėlio sąskaitą grynais pinigais arba pervedimu iš savo kortelės / mokėjimo sąskaitos (jeigu kredito unijai yra pateiktas prašymas nurašyti lėšas iš sąskaitos). Minimali indėlio papildymo suma – 5 Eur.

Nutraukus indėlio sutartį, palūkanos nemokamos už visą indėlio terminą.

Vaiko taupomasis indėlis  

Ilgalaikis indėlis, skirtas vaiko ateičiai. Dėl kaupiamųjų palūkanų Jūsų indėlio grąža augs kiekvienais metais, todėl kuo anksčiau pradėsite kaupti savo vaiko ateičiai, tuo didesnę gausite naudą.

  • Vaiko indėlis yra skirtas vaikui ir sudaromas jo vardu laikotarpiui iki vaikui sukaks 18 m. (kredito unijos nariu vaikui tapti nereikia, tačiau bent vienas iš vaiko tėvų (įtėvių) ar globėjų (rūpintojų) privalo būti kredito unijos narys.
  • Taikoma palūkanų norma – kaip Taupomoji indėlio. Ilgesnio nei 36 mėn. termino vaiko taupomiesiems indėliams taikoma 2,75 proc. metinė palūkanų norma.
  • Priskaičiuotos indėlio palūkanos prie indėlio sumos pridedamos kiekvienos mėnesio pabaigoje.
  • Prireikus pinigų, dalį taupomojo indėlio – iki penktadalio per metus – galima išgryninti neprarandant palūkanų!
  • Nutraukus indėlio sutartį, palūkanos nemokamos už 12 paskutinių mėnesių.
Dėmesio!

Primename, kad taupomojo indėlio sutartį galite sudaryti ne tik atvykę į kredito uniją, bet ir nuotoliniu būdu, naudodamiesi el. bankininkystės sistema „i-Unija“.

Dažniausiai užduodami klausimai

Visi mažmeninių indėlininkų ir įmonių indėliai yra apdrausti VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“, tačiau tam tikriems indėliams gali būti taikomos išimtys, nurodytos VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Daugiau sužinokite interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.

Jūsų paprašyta kredito įstaiga taip pat jus informuos, ar tam tikri produktai yra apdrausti. Jeigu indėliai apdrausti, kredito įstaiga tai patvirtina sąskaitos išraše.

Apsaugos riba – iki 100 000 Eur vienam indėlininkui už visus vienoje kredito įstaigoje laikomus indėlius.

Tai priklauso nuo to, koks taupymo būdas Jums priimtinesnis ir kokią sumą taupymui esate jau sukaupę.

Terminuotieji indėliai yra skirti didesnei sumai laikyti ir jų negalima pildyti – įnešama suma yra fiksuota ir nekintama. Galima pasirinkti palūkanų mokėjimą kas mėnesį arba termino pabaigoje.

Taupomieji indėliai yra skirti didesnę sumą sukaupti per laiką – pradinė suma dažniausiai būna maža, pvz., 5 Eur. Šį indėlį visą laikotarpį galima pildyti (arba periodiniais įnašais, arba nereguliariais), taip pat palūkanos kiekvieno mėnesio pabaigoje yra pridedamos prie indėlio balanso ir kitą mėnesį skaičiuojamos jau nuo didesnės sumos kaupiamuoju principu.

Taigi jeigu turite sukaupę didesnę sumą taupymui, rekomenduojame rinktis terminuotąjį indėlį, o jeigu norite taupyti mažomis sumomis Jums patogiu dažnumu – taupomąjį.

Visada galite nutraukti bet kokio tipo indėlį anksčiau laiko. Tai galima atlikti ir internetu, naudojantis elektronine bankininkyste „i-Unija“.

Atkreipiame dėmesį, kad nutraukdami taupomąjį indėlį anksčiau laiko, neteksite sukauptų ar priskaičiuotų palūkanų, o nutraukę vaiko taupomąjį indėlį, prarasite palūkanas už paskutinius 12 mėn.

Iš taupomojo ir vaiko taupomojo indėlio sąskaitų dalį lėšų išimti galima: iki penktadalio sumos kartą per 12 mėn. Pamatyti, kokią dalį indėlio leidžiama atsiimti, galite savo elektroninėje bankininkystėje „i-Unija“, pasirinkę mygtuką „Atsiimti dalį“.

Terminuotiems indėliams dalinis lėšų išėmimas nėra galimas.

Ne, tiesiogiai papildyti indėlio sąskaitą iš kitos finansų įstaigos negalėsite. Pirmiausia turėsite pervesti lėšas į savo su indėliu susietą mokėjimo ar mokėjimo kortelės sąskaitą kredito unijoje ir tada indėlį papildyti iš susietos sąskaitos.

Terminuotųjų ir taupomųjų indėlių sutartis galite sudaryti atvykę į kredito unijos aptarnavimo vietas arba internetu, naudojadamiesi elektronine bankininkyste „i-Unija“.

Vaiko taupomojo indėlio sutartis sudaroma tik atvykus į kredito uniją.

Utenos kredito unijoje terminuotus ir taupomuosius indėlius galima pasidėti tik eurais.

Jums nieko dėl to nereikia daryti, sistema kito periodinio mokėjimo ieškos kitu nustatytu periodiškumu. Jeigu vis dėl to pageidaujate, kad lėšos būtų įmokėtos, atlikite papildymą naudodamiesi elektronine bankininkyste „i-Unija“.

Detali informacija apie indėlių draudimo sąlygas ir atvejus, kai indėliai nėra draudžiami bei kai yra taikomi indėlių draudimo išmokų mokėjimo apribojimai, pateikiama VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.

Papildomą informaciją indėlininkams rasite čia.