Kreditinė kortelė Mastercard

Mastercard Standart kreditinė – tai prestižinė tarptautinė mokėjimo kortelė, kuri Jums suteikto kredito limito ribose leis patogiai ir saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas Lietuvoje bei užsienyje, gauti pinigų bankomatuose, kai kredito unijos skyrius nedirba.

 • Galėsite naudoti nuosavas lėšas arba suteiktą kredito limitą.
 • Saugiai atsiskaitysite internetu.
 • Grąžinę visą skolą ar jos dalį, Jūs vėl iš karto galėsite naudotis visu kreditu ar grąžinta kredito limito dalimi.
 • Nemokėsite palūkanų už nepanaudotą kredito limitą.
 • Už pirkinius atsiskaitysite nesinaudodami lizingo bendrovių paslaugomis.
 • Nebijosite keliauti – jausitės ramūs ir užtikrinti su kelionių draudimu.

Įsigijus šią kortelę, Jums bus atidaryta atskira mokėjimo sąskaita, kuriai taikoma įprasta paslaugų kainodara, o operacijoms mokėjimo kortele taikomi atskiri įkainiai bei apribojimai:

1. Kortelės išdavimas ir aptarnavimas  
1.1. kortelės galiojimas 48 mėn.
1.2. kortelės išdavimas ir /ar atnaujinimas pasibaigus jos galiojimo laikui 19 Eur
1.3. periodinis kortelės aptarnavimas nemokama
1.4. kortelės pakeitimas kliento prašymu, kai kortelės galiojimo laikas nepasibaigęs 19 Eur
1.5. pirkinio ar paslaugos apmokėjimas nemokama
1.6. sąskaitos aptarnavimo mokestis (tik kortelėms su kelionės draudimu) 0,90 Eur per mėn.
2. Grynųjų pinigų įnešimas  
2.1. Kredito unijos skyriuje nemokama
2.2. UAB „Perlo finance“ terminaluose 1 Eur
3. Grynųjų pinigų išmokėjimas (išėmimas)  
3.1. Bankomatuose Lietuvoje ir EEE šalyse iki 600 Eur per mėn. 2 %, bet ne mažiau 1 Eur
3.2. Bankomatuose Lietuvoje ir EEE šalyse virš 600 Eur per mėn. 2 %, bet ne mažiau 1 Eur
3.3. UAB „Perlo finance“ terminaluose 1 Eur
3.4. Bankomatuose ne EEE šalyse 2 %, bet ne mažiau 2.9 Eur
4. Kitos bankomatų operacijos  
4.1. Kortelės sąskaitos likučio tikrinimas bankomatuose nemokamai

Operacijos užsienio valiuta

Mokėjimo operacijos konvertuojamos ir nurašomos nuo kortelės sąskaitos  tarptautinės mokėjimo kortelių organizacijos „MasterCard“ nustatytu valiutos konvertavimo kursu. Atkreipiame dėmesį, kad mokėjimo operacijos atlikimo ir operacijos nurašymo nuo sąskaitos dieną valiutos konvertavimo kursai gali skirtis. Daugiau informacijos galite matyti savo sąskaitos išrašuose.

Jeigu tarptautinės mokėjimo kortelių organizacijos „MasterCard“ nustatytas valiutos konvertavimo kursas nesutampa su tos dienos Europos centrinio banko paskelbtu pagrindiniu valiutos keitimo kursu ir yra didesnis, šis valiutų kursų skirtumas yra prilyginamas valiutos keitimo antkainiui, kurį kortelės turėtojas sumoka „MasterCard“ tarptautinei mokėjimo kortelių organizacijai. LKU grupės kredito unijos už atsiskaitymus Maestro ir MasterCard mokėjimo kortelėmis užsienio valiuta, kai tai operacija atliekama kita valiutai nei eurai, netaiko jokio valiutos keitimo mokesčio.

 

Atsiskaitant lustine mokėjimo kortele nereikia pasirašyti, jei tose vietose įdiegti lustinių (su mikroprocesoriumi) kortelių nuskaitymo įrenginiai – užteks įvesti PIN kodą.

Pinigų laikymo būdas yra saugus ir patikimas, nes be magnetinės juostelės kortelėje yra įdiegtas ir lustas – mikroprocesorius, gerokai patikimiau apsaugantis kortelės duomenis.

Be to, siekiant apsaugoti Jūsų lėšas, kurias galima pasiekti Maestro kortele, yra nustatyti operacijų, atliekamų bankomatuose, atsiskaitant kortele POS terminaluose limitai:

Bankomatuose per parą leidžiama išsiimti: 3000 Eur
Bankomatuose per parą leidžiama išsiimti grynųjų pinigų: 10 kartų
Paros atsiskaitymų limitas POS terminaluose (atsiskaitant už prekes ir paslaugas, gryninant pinigus bankuose) 6000 Eur
Paros atsiskaitymų limitas POS terminaluose (atsiskaitant už prekes ir paslaugas, gryninant pinigus bankuose) 20 operacijų
Mažiausios operacijos limitas Perlo terminaluose: 5 Eur
Didžiausios operacijos limitas Perlo terminaluose: 500 Eur
Operacijos, atliekamos kredito unijoje neribojamos

Svarbu!

 • Kortelės PIN kodą turite žinoti tik Jūs – įsiminkite jį ir laikykite paslaptyje. PIN kodas turi būti saugomas atskirai nuo kortelės, nerašykite jo ant kortelės ar kitų kartu su kortele esančių daiktų ir pan. Įsiminę kortelės PIN kodą, sunaikinkite PIN kodo voką.
 • Jeigu praradote savo kortelę, nedelsdami, bet kuriuo paros metu, iš bet kurios šalies, praneškite apie tai UAB „First Data Lietuva“ tel. +370 5 215 11 77 arba +370 5 233 11 99 ir blokuokite savo kortelę.
 • Jeigu nuo Jūsų kortelės sąskaitos buvo nurašytos išlaidos, kurių Jūs nedarėte, bankomatas neišdavė pinigų, bet suma nurašyta nuo kortelės sąskaitos, kreipkitės į savo kredito uniją arba, esant būtinybei, į kitą artimiausią kredito uniją ir pateikite pretenziją raštu. Turėkite pasą arba asmens identifikavimo kortelę ir faktą patvirtinančius dokumentus (atsiskaitymo kortele sąskaitas, bankomato čekį ar kt.).

LKU kredito unijų grupė siekdama užtikrinti Jūsų atsiskaitymų internete saugumą, diegia tarptautinį saugumo įrankį, padedantį apsisaugoti nuo neteisėto Jūsų kortelės panaudojimo. Nuo 2016 m. MasterCard® SecureCode™ ženklu pažymėtose interneto parduotuvėse prieš atsiskaitant už prekes ar paslaugas, Jūsų bus paprašyta suvesti tik Jums žinomą slaptažodį bei vienkartinį kortelės saugos kodą.

Suvedus slaptažodį ir saugos kodą, kredito unija per kelias sekundes patikrina Jūsų tapatybę ir įsitikinę, kad Jūs esate kortelės savininkas, patvirtina Jūsų pirkimą. Neteisingai suvedus slaptažodį ar saugos kodą, mokėjimas nėra patvirtinamas ir pinigai iš sąskaitos nenuskaičiuojami. Papildomas saugumo įrankis užtikrina, kad Jūsų mokėjimo kortele atsiskaityti galėsite tik Jūs.

Naujas apsipirkimo procesas:

 1. Elektroninėje parduotuvėje, pažymėtoje „MasterCard® SecureCode™“ ženklu, išsirinkę prekę ar paslaugą, įveskite įprastus mokėjimo kortelės duomenis, skirtus atsiskaityti internetu: kortelės numerį, jos galiojimo datą ir triženklį kortelės saugos kodą (CVC2 arba CVV2).
 2. Sistema Jus automatiškai nukreips į LKU kredito unijų grupės saugaus atsiskaitymo internetu svetainės langą;

  Įsitikinkite, kad visa apie pirkimą pateikta informacija yra teisinga ir suveskite savo susikurtą slaptažodį.

 3. Jei slaptažodis teisingas, sistema Jus nukreips į naują langą, kuriame įveskite SMS žinute iš LKU grupės kredito unijos gautą vienkartinį saugos kodą, kuris yra sudarytas iš dviejų lotyniškų raidžių ir aštuonių skaitmenų.
 4. Operacijos patvirtinimui suvesti reikia tik skaičius.
 5. Jums įvedus teisingą saugos kodą, mokėjimas patvirtinamas.
 6. Parduotuvėse, kurios nėra pažymėtos„MasterCard® SecureCode™“ logotipu, Jūs ir toliau galėsite atsiskaitinėti Jums įprastu būdu;

Kaip prisijungti prie saugaus atsiskaitymo internetu programos?

 1. Prisijungti prie saugaus atsiskaitymo programos galite prisijungę prie LKU internetinės bankininkystės;
 2. Pasirinkite Sąskaitos -> Mokėjimo kortelės -> Saugus pirkimas;
 3. Pasirinkite kortelę ir stulpelyje „Veiksmai“ paspauskite „Registruoti“;
 4. Įveskite savo susikurtą pastovų slaptažodį;
 5. Įveskite mobilaus telefono numerį, kuriuo bus siunčiami vienkartiniai saugos kodai

Svarbu:

 1. Pasikeitus Jūsų mobiliojo telefono numeriui, nepamirškite atnaujinti informacijos prisijungę prie internetinės bankininkystės (Sąskaitos -> Mokėjimo kortelės -> Saugus pirkimas), stulpelyje „Veiksmai“ pasirinkite „redaguoti“ ir suveskite naują telefono numerį. Tokiu pačiu būdu galite pasikeisti ir pastovų slaptažodį jei jį pamiršote arba užsiblokavote neteisingai suvedę 5 kartus.
 2. Sukuriamas ir SMS žinute atsiunčiamas saugos kodas galioja ribotą laiką ir yra skirtas tik vienai mokėjimo operacijai atlikti. Jei nespėjote įvesti gauto vienkartinio kodo, paspauskite mygtuką „Atsiųsti naują saugos kodą“, ir mes atsiųsime Jums naują kodą.
 3. Jei 5 kartus iš eilės įvedėte neteisingą vienkartinį saugos kodą, jį atstatyti galite kreipdamiesi į kredito uniją arba prisijungę prie LKU internetinės bankininkystės.
 4. Pastovaus ar vienkartinio slaptažodžio užblokavimas neužblokuoja mokėjimo kortelės. Pasiimti grynųjų pinigų iš bankomatų ir atsiskaityti prekybos vietose galėsite kaip įprastai.

Turėdami Mastercard Standart mokėjimo kortelę, jos sąskaitoje galite gauti iki 6 000 Eur kredito limitą visam mokėjimo kortelės galiojimo laikotarpiui.

 

 • Kredito limito suteikimo mokestis – 2 proc.
 • Metinės palūkanos už panaudotą kredito limitą – 12%
 • Bauda už laiku nesumokėtą ar viršytą limitą (skaičiuojama kas 30 dienų) – 8.69 Eur
 • Kredito sutarties sąlygų keitimo mokestis – 100 Eur.

 

Bendros vartojimo kredito kainos metinės normos apskaičiavimo pavyzdys

Bendros vartojimo kredito kainos metinės normos apskaičiavimo pavyzdys: jeigu vartojimo kredito suma yra 1500,00 EUR, metinė palūkanų norma yra lygi 12,00 proc., sumokėtų palūkanų suma yra 396,28 EUR, kortelės išdavimo mokestis yra 19,00 EUR, kiti mokesčiai (Kredito administravimo) 30,00 EUR, kreditas išduodamas 48 mėnesių laikotarpiui ir grąžinamas kas mėnesį lygiomis dalimis, tuomet bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma bus 1945,28 EUR (apskaičiuojama taip: 1500,00 + 396,28 + 19,00 + 30,00=1945,28, o bendros vartojimo kredito kainos metinė norma bus 14,73 %

Naudodamiesi finansavimo paslaugomis jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali neigiamai įtakoti jūsų kredito istoriją, didinti skolinimosi kaštus, taip pat gali būti pradėtas priverstinis išieškojimas.

 

Prieš priimdami sprendimą dėl paskolos ir jos dydžio, jūs turėtumėte atidžiai įvertinti asmenines ir/ar šeimos finansines perspektyvas bei galimybes.

 

 

 1. Atvykite į Utenos kredito uniją ir parašykite prašymą kortelei įsigyti.
 2. Mokėjimo kortelė išduodama ketveriems metams ir ne jaunesniems kaip 18 metų asmenims.
 3. Jei dar nesate kredito unijos narys privalėsite juo tapti, nes kortelė yra išduodama tik kredito unijos nariams.

Bendrosios draudimo sąlygos

Draudimo bendrovė ADB Gjensidige
Kam galioja draudimas Kortelės MasterCard Standard turėtojui ir kartu su juo keliaujantiems jo šeimos nariams (vaikams (taip pat įvaikiams ir globotiniams) iki 18 metų ir sutuoktiniui (arba sugyventiniui ar asmeniui, bendrai gyvenančiam neįregistravus santuokos ir siejamam bendro ūkio ne mažiau kaip vienerius metus).
Amžiaus apribojimai Vyresniems nei 75 metų amžiaus kortelės turėtojams draudimo apsauga negalioja pagal medicininių ir repatriacijos išlaidų draudimo sąlygas, draudimo nuo nelaimingų atsitikimų sąlygas. Tokiu atveju, Jums reikalinga kreiptis į draudimo bendrovę „Gjensidige“ ir įsigyti atskirą draudimą. Kartu keliaujantiems šeimos nariams (jei jų amžius iki 75 m.), kortelės Kelionių draudimas galioja.
Draudimo galiojimo teritorija Europa/ Azija/ Afrika/ Rusija/ Baltarusija
Papildoma informacija apie draudimą

Nuo ko draudžiama?

Draudžiamos rizikos

Limito suma, Eur

Medicininių išlaidų draudimas* (Limitas galioja iki sutarties pabaigos visiems įvykiams ir visiems apdraustiesiems. Draudimo suma neatsistatanti) 100.000
Būtinoji odontologinė pagalba 200
Skubios medicininės pagalbos nėštumo ar gimdymo komplikacijos atveju (t.y. viena gydytojo konsultacija ir su tuo susijęs transportavimas iki ligoninės) 200
Limitas lydinčio asmens pragyvenimui viešbutyje Užsienyje (ne ilgiau kaip už 5 kalendorines dienas) už vieną parą 100
Apdraustojo repatriacija kai Apdraustojo mirtis įvyksta geografinėje Europoje 10.000
Apdraustojo repatriacija kai Apdraustojo mirtis įvyksta ne geografinėje Europoje 15.000
Limitas telefoniniams pokalbiams Užsienyje (vienos kelionės metu), jeigu Apdraustasis yra gydomas stacionarinėje sveikatos priežiūros įstaigoje 20
Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų (Limitas galioja iki sutarties pabaigos visiems įvykiams ir visiems apdraustiesiems. Draudimo suma neatsistatanti). 6.000
Limitai Traumų ir Neįgalumo atvejais Nurodyti Taisyklių priede Nr. 1
Asmens civilinės atsakomybės draudimas (Limitas galioja iki sutarties pabaigos visiems įvykiams ir visiems apdraustiesiems. Draudimo suma neatsistatanti). 50.000 (išskaita 60 EUR)

* Medicininių išlaidų sublimitų draudimo sumos galioja kiekvienai kelionei ir yra atsistatančios, neviršijant bendros draudimo sumos.

Ką daryti atsitikus draudiminiam įvykiui?

Esant stacionarinio gydymo poreikiui, nedelsiant (per 24 val.) turi būti pranešama medicinos asistavimo partneriui UAB „OPS LT“ tel. +370 5 203 4440 arba Gjensidige skambučių centrui tel. 1626 (skambinant iš užsienio- +370 5 272 1626). Kitais atvejais, apie įvykį galima pranešti grįžus iš kelionės, bet ne vėliau kaip per 30 dienų. Apie įvykį pranešti galima šiais būdais: Nuotoliniu būdu užpildžius pranešimo formą www.gjensidige.lt Raštu ADB „Gjensidige“, Žalgirio g. 90, LT-09003 Vilnius El. paštu: info@gjensidige.lt

Svarbi informacija

Atlikdami mokėjimą, atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija yra vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo sąskaitos numerį. Neteisingai nurodžius sąskaitos numerį, piniginės lėšos gali būti įskaitytos į kito kliento sąskaitą, net jei gavėjo pavadinimas nurodytas teisingai.

Informacija kredito unijų indėlininkams

 Detali informacija apie indėlių draudimo sąlygas ir atvejus, kai indėliai nėra draudžiami ir kai yra taikomi indėlių draudimo išmokų mokėjimo apribojimai, pateikiama VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.

 Papildomą informaciją indėlininkams rasite čia.

REKVIZITAI

Kooperatinė bendrovė
Utenos kredito unija
Įmonės kodas: 110088423
Atsiskaitomoji sąskaita
Nr. LT675010000014000210
Lietuvos centrinėje kredito unijoje
SWIFT: LCKULT22

KONTAKTAI

Aušros g. 34-3, Utena LT28146
Tel. 8 389 50995
El. p. info@uku.lt

KREDITO UNIJŲ GRUPĖ

Utenos kredito unija yra Lietuvos centrinės kredito unijos narė.