Būsto kreditas

Tai ilgalaikis kreditas, skirtas būsto pirkimui ar renovacijai. Kreditas išduodamas ilgam laikotarpiui, jį grąžinant vienodomis arba mažėjančiomis įmokomis. Už suteiktą kreditą gavėjas moka Unijai kintamas metines palūkanas.

Dirbate ir/ar gyvenate užsienyje, o pajamas gaunate ne eurais ir norite įsigyti būstą Lietuvoje? Mes teikiame paskolas būsto pirkimui geromis sąlygomis. Paskolas galime suteikti visiems dirbantiems ES valstybėse, Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje.

Mūsų patirtis rodo, kad užsienyje dirbantys žmonės yra linkę paskolą grąžinti anksčiau laiko, todėl Jūsų patogumui išankstinis paskolos grąžinimas Jums papildomai nekainuos.

Pas mus taip pat galite gauti būsto kreditą, kai draudimo bendrovės atsisako drausti būstą atkuriamąja verte.

Būsto kredito sąlygos

 •  Kreditas gali siekti iki 85 proc. perkamo nekilnojamojo turto rinkos vertės arba pirkimo kainos (atsižvelgiant į mažesniąją iš jų), o jei būstą statote – iki 80 proc. statybų sąmatos.
 • Maksimalus kredito terminas – 30 metų.
 • Metinė kredito palūkanų norma yra kintama, keičiama dukart per metus ir apskaičiuojama pagal formulę: KUBOR + 3,50 %.
 • Suteikiame paskolas dirbantiems pagal verslo liudijimus, individualios veikos pažymėjimus, dirbantiems užsienyje.
 • Be jokių baudų galima mokėti didesnes kredito įmokas, nei nurodyta kredito grąžinimo tvarkaraštyje, taip pat grąžinti dalį ar visą kreditą anksčiau laiko.
 • Narys gali pasirinkti patogią įmokų mokėjimo dieną
 • Kredito sutarties administravimo mokestis priklauso nuo paskolos sumos:
  • Paskoloms iki 10000 Eur – 1,00 %
  • Paskoloms nuo 10001 – 30000  – 0,75 %
  • Paskoloms nuo 30001 iki 50000 Eur – 0,50 %
  • paskolos nuo  50001 Eur  – 0,30 %

  Čia galite susipažinti su būsto kreditavimo sutarties bendrąja dalimi.

Kreditas jaunai šeimai su valstybės finansine paskata

Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas, pagal kurį Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sudaro sąlygas gauti subsidiją, skirtą pirmojo šeimos būsto kredito daliai apmokėti arba pradiniam įnašui padengti.

Pagal įstatymą finansinė paskata pirmajam būstui įsigyti gali būti suteikta jaunoms šeimoms, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių yra ne vyresnis kaip 35 metų, taip pat šeimoms, kuriose motina arba tėvas vieni augina vieną ar daugiau vaikų (įvaikių) ir yra ne vyresni kaip 35 metų. Priklausomai nuo šeimos sudėties, subsidijos dydis siekia nuo 15 iki 30 proc. įsigyjamo turto vertės, maksimali kredito suma, nuo kurio skaičiuojama subsidija – 87 000 eur. Svarbu tai, kad subsidijuojamas būstas tose teritorijose, kur kvadratinio metro normatyvinė vertė yra bent 65 proc. mažesnė už nustatytą didžiausią normatyvinę kvadratinio metro vertę visoje Lietuvoje. Asmuo, norintis gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, turi kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje ketina įsigyti pirmąjį būstą, administraciją ir pateikti prašymą bei jame nurodytus dokumentus. Savivaldybės administracija, išnagrinėjusi prašymą, suformuoja nustatytos formos pažymą, su kuria asmuo gali kreiptis į sutartį su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turinčią kredito įstaigą dėl kredito sutarties sudarymo.

LCKU (Lietuvos centrinė kredito unija) yra didžiausia kooperatinės bankininkystės organizacija Baltijos šalyse, ilgiausiai veikianti centrinė kredito unija Lietuvoje. 25-ios Lietuvos centrinei kredito unijai priklausančios kredito unijos yra pasirašiusios sutartis su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dėl kreditų su valstybės finansine paskata teikimo (žr. sąrašą žemiau), todėl regione būstą planuojantis įsigyti asmuo, galės patogiai ir arčiau savo namų susitvarkyti visus reikalingus dokumentus kreditui gauti.

Daugiau informacijos apie finansinę paskatą galite rasti šioje nuorodoje.

Dėl būsto kreditų konsultuoja

Aurelija Mackonienė

Klientų vadybininkė

Tel. +370 610 17100 El. paštas: aurelija@uku.lt

Kaip gauti vartojimo kreditą

 

 1. Jei dar nesate mūsų unijos nariu, juo tapti. Informaciją apie narystę rasite čia.
 2. Pateikti paraišką paskolai gauti ir sutikimus dėl asmens duomenų tikrinimo.
 3. Jei vykdote individualią veiklą ar pajamas gaunate ne Lietuvoje, pateikite įrodymus apie gaunamas pajamas per ne mažesnį kaip paskutinių 12 mėnesių terminą (pajamų žurnalus, sąskaitų išrašus, pažymas ir pan.
 4. Užsienio valstybėse gyvenantys ir dirbantys asmenys su kredito paraiška turėtų pateikti ir tos valstybės asmeninių kredito reitingų agentūrų ataskaitas:
  Jungtinėje Karalystėje www.experian.co.uk
  Airijoje: http://www.icb.ie
  Norvegijoje: www.defero.no