Internetinė bankininkystė

Kredito unijų nariai savo sąskaitas valdyti gali per internetinės bankininkystės sistemą i-Unija.

Neišeidami iš namų galite atlikti mokėjimo pavedimus, peržiūrėti ir atsispausdinti sąskaitų išrašus, peržiūrėti paskolų grąžinimo tvarkaraštį, pasidėti terminuotąjį indėlį, patikrinti, kiek palūkanų už jį priaugo, atsiskaityti interneto parduotuvėse, atsiskaitymams besinaudojančiose mokėjimai.lt paslaugomis.

Norint naudotis internetinės bankininkystės paslaugomis, reikia sudaryti elektroninių paslaugų teikimo sutartį.

Prisijungimui prie elektroninės bankininkystės Jums bus suteiktas šešiaženklis prisijungimo numeris bei laikinas prisijungimo slaptažodis, kurį reikės pasikeisti pirmojo prisijungimo metu. Kliento tapatybei patvirtinti taip pat reikės įrašyti vieną iš 20 slaptažodžių kortelėje nurodytų slaptažodžių arba savo tapatybę patvirtinti mobiliojo parašo pagalba.

Jei prie internetinės bankininkystės jungsitės su slaptažodžių kortele, galėsite atlikti tik nedidelės apimties mokėjimo operacijas:  viena operacija negalės viršyti 30 Eur, o per dieną tokių operacijų negalėsite atlikti daugiau nei už 200 Eur, nebent kredito unijai pateiksite patikimų gavėjų sąrašą. Slaptažodžių kortelė nėra laikoma labai saugia asmens tapatybės identifikavimo priemone, todėl norint atlikti operacijas didesnėmis sumomis, primygtinai rekomenduojame prie internetinės bankininkystės jungtis ir mokėjimus tvirtinti mobilaus parašo pagalba.

Mobilusis parašas yra viena saugiausių elektroninių asmens tapatybės identifikavimo priemonių, kuri leidžia prisijungti ir vykdyti operacijas internetinėje bankininkystėje. Kaip ir tikrasis asmens parašas, mobilusis e. parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui.

 1. Nuvykite į savo ar pasirinkto mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitės“, „Tele2“ arba „Teledema“) saloną, kur vietoje Jūsų esamos operatoriaus SIM kortelės bus Jums išduota nauja SIM kortelė su mobilaus elektroninio parašo sertifikatu. Su savimi būtinai turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę.
 2. Aktyvinkite paslaugą pagal operatoriaus pateiktą instrukciją.

Dėmesio: mobilus parašas gali būti išduotas mobiliųjų operatorių abonentams ir išankstinės mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojams. Išankstinio mokėjimo paslaugų „Ežys“ bei „ Labas“ vartotojams mobilus e. parašas kol kas neišduodamas.

Mobilų elektroninį parašą galima naudoti ne tik valdant internetinę bankininkystę, bet ir norint patvirtinti asmens tapatybę šiose sistemose:

 • Lietuvos Respublikos savivaldybėse;
 • „Sodroje“;
 • Įvairių paslaugų tiekėjų savitarnos svetainėse (pvz. „Omnitel“; „Teo“; „Lesto“ ir kt.)
 • Centrinėje projektų valdymo agentūroje;
 • Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje;
 • kai kuriose ministerijose bei kitose institucijose.

Naudodami mobilų e. parašą jungtis prie internetinės bankininkystės galite nemokamai, tačiau mokestį gali taikyti jūsų pasirinkto mobiliojo ryšio operatorius.

Daugiau informacijos apie mobilų e. parašą rasite mobiliųjų operatorių tinklapiuose bei VĮ „Registrų centro“ tinklapyje – www.elektroninis.lt

 • Norėdami prisijungti prie LKU internetinės bankininkystės su mobiliuoju elektroniniu parašu, turite įvesti naudotojo kodą ir slaptažodį. Tuomet pasirinkite prisijungimą mobiliu elektroniniu parašu. Pasirinkę, kad norite prisijungti mobiliu elektroniniu parašu, turite paspausti mygtuką „Toliau“.
 • Kompiuterio ir telefono ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir mobilaus telefono ekrane rodomas kontrolinis kodas sutampa ir paspauskite mygtuką „Gerai“.
 •  Tik tuomet, jei kodai sutampa, telefone įveskite mobilaus operatoriaus suteiktą mobilaus parašo sPIN kodą, tokiu būdu patvirtinsite prisijungimo veiksmą.
 • Norėdami patvirtinti mokėjimo operacijas, pasirinkite patvirtinti mokėjimą. Kompiuterio ir telefono ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir mobilaus telefono ekrane rodomas kontrolinis kodas sutampa. Tik tuomet, jei kodai sutampa, telefone įveskite mobilaus operatoriaus suteiktą mobilaus parašo sPIN kodą, tokiu būdu patvirtinsite mokėjimo veiksmą.

Kaip galite įtraukti naują gavėją į patikimų gavėjų sąrašą naudodamiesi i.bankininkyste?

 1. Prisijunkite prie internetinės bankininkystės mobiliuoju elektroniniu parašu;
 2. Pasirinkite bankininkystėje paskyrą „Mano i-Unija“, o čia – „Patikimi gavėjai“;
 3. Pasirinkite parinktį „Naujas gavėjas“.

Atsidariusiame lange reikia įvesti :

 1. Susikurtą gavėjo pavadinimą. Sukurtas pavadinimas naudojamas tik Jūsų, todėl gali būti naudojamas bet koks pasirinktas pavadinimas (pvz. „mama“, „darželis“, „kabelinė TV“ ir pan.)
 2. Gavėjo sąskaitos numerį;
 3. Pasirinkti mygtuką „Išsaugoti“.

Įtraukti gavėją į „Patikimų gavėjų“ sąrašą (prisijungus prie internetinės bankininkystės mobiliuoju elektroniniu parašu) galima ir iš Vietinio mokėjimo lango. Atliekant mokėjimą gavėjui, kurį norite išsaugoti, Patikimų gavėjų sąraše reikia pažymėti langelį varnele „Įtraukti į patikimų gavėjų sąrašą“. Kitas mokėjimas šiam gavėjui galės būti tvirtinamas prisijungus prie internetinės bankininkystės slaptažodžių kortele nepriklausomai nuo sumos.
„Patikimų gavėjų“ sąrašą galite sukurti ir pateikę kredito unijai nustatytos formos rašymą (.pdf).

Jei prisijungsite prie savo internetinės bankininkystės mobiliuoju parašu ir įtrauksite į „Patikimų gavėjų“ sąrašą norimus fizinius ar juridinius asmenis, tuomet mokėjimus „Patikimų gavėjų“ sąraše esantiems asmenims galėsite atlikti prisijungę prie i. bankininkystės tik slaptažodžių kortele. 

Tik „Patikimų gavėjų“ sąrašui vykdomiems mokėjimams nebus taikomas limitas, kuris yra nustatytas operacijoms, tvirtinamoms slaptažodžių kortele. Tai reiškia „Patikimų gavėjų“ sąrašui galėsite atlikti didesnius nei 30 Eur pinigų pervedimus, tvirtinamus tik slaptažodžių kortele.

Svarbi informacija

Atlikdami mokėjimą, atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija yra vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo sąskaitos numerį. Neteisingai nurodžius sąskaitos numerį, piniginės lėšos gali būti įskaitytos į kito kliento sąskaitą, net jei gavėjo pavadinimas nurodytas teisingai.

Informacija kredito unijų indėlininkams

Detali informacija apie indėlių draudimo sąlygas ir atvejus, kai indėliai nėra draudžiami ir kai yra taikomi indėlių draudimo išmokų mokėjimo apribojimai, pateikiama VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.

Papildomą informaciją indėlininkams rasite čia.

REKVIZITAI

Kooperatinė bendrovė
Utenos kredito unija
Įmonės kodas: 110088423
Atsiskaitomoji sąskaita
Nr. LT675010000014000210
Lietuvos centrinėje kredito unijoje

KONTAKTAI

Aušros g. 34-3, Utena LT28146
Tel. 8 389 50995
El. p. info@uku.lt

KREDITO UNIJŲ GRUPĖ

Utenos kredito unija yra Lietuvos centrinės kredito unijos narė.