Lietuvos bankas apribojo Namų kredito unijos veiklą ir paskyrė laikiną administratorių. Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU) praneša, kad viena mažiausių Lietuvos kredito unijų neturi finansinių ryšių su kitomis kredito unijomis, nėra gavusi paskolų iš LCKU, todėl veiklos apribojimas neturės jokios įtakos kitų unijų veiklai. Likusios 55 LCKU sistemai priklausančios kredito unijos veikia pelningai ir sėkmingai ruošiasi 2018 m. įsigaliosiančiai kredito unijų reformai.

LCKU administracijos vadovas Mindaugas Vijūnas patvirtino, jog vienos mažiausių kredito unijų veiklos apribojimas neturės įtakos kitoms LCKU sistemoje veikiančioms kredito unijoms: „Likusios LCKU narės sėkmingai įveikė Lietuvos banko atliktą turto kokybės vertinimą ir pagal jo rezultatus paskirstė savo kapitalo rezervus. Namų kredito unija neturi jokių finansinių įsipareigojimų kitoms kredito unijoms, todėl šios unijos veiklos apribojimas neturės jokios įtakos kitų kredito unijų veiklai“, teigė M. Vijūnas.

Viena LCKU funkcijų – prižiūrėti ir analizuoti savo nares (kredito unijas). Nuolat atliekame periodinius bei neplanuotus patikrinimus ir siekiame užtikrinti skaidrią, profesionalią kredito unijų veiklą. Visada geranoriškai bendradarbiaujame su Lietuvos Respublikos institucijomis, todėl ir šį kartą stengėmės pagal visas galimybes prisidėti prie tyrimo.

2001 metais įsteigta LCKU vienija 56 kredito unijas, turinčias 141 tūkst. narių. LCKU sistemai priklausančios kredito unijos teikia visas kasdienės bankininkystės paslaugas: el. bankininkystę „i-Unija“, mokėjimo korteles „Maestro“ ir „MasterCard“, priima įmokas už komunalines paslaugas ir atlieka pinigų pavedimus Lietuvoje ir užsienyje.

Per pirmąjį šių metų pusmetį LCKU narės uždirbo 1,24 mln. eurų pelno, padidino paskolų portfelį 9,28 proc. ir sėkmingai ruošiasi nuo 2018 sausio 1 d. įsigaliosiančiai kredito unijų reformai. Nuo kitų metų visos kredito unijos privalės priklausyti centrinei kredito unijai, griežtės jų kapitalo apskaitos reikalavimai. Iki birželio 30 d. LCKU jau buvo sukaupusi šiuos reikalavimus atitinkantį 11,46 mln. eurų dydžio tvarųjį pajinį kapitalą.
Indėliai, laikomi Namų kredito unijoje, kaip ir visose kitose kredito įstaigose, yra apdrausti valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“ įstatymų nustatyta tvarka.

Šaltinis: http://lku.lt/blog/2017/08/21/namu-kredito-unijos-veiklos-apribojimas-netures-jokios-itakos-lcku-sistemai-ir-kitoms-kredito-unijoms/