Daugiau nei 200 jaunuolių, verslininkų ir savo srities specialistų konferencijoje „Jaunas verslas 2016“ ieškojo atsakymų, kaip išskirti savo verslo pranašumą, mokėti įsivertinti ir sukurti geriausią verslo idėją. Renginys kovo 16 d. vyko Kauno technologijos universiteto Santakos slėnyje. Renginį organizavo Lietuvos centrinė kredito unija, renginio pagrindinis partneris – UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Renginyje patarimais dalijosi Lietuvoje ir užsienio šalyse žinomi verslo profesionalai: didžiausios socialinių medijų agentūros „Socialus marketingas“ vadovas Arijus Žakas, reklamos agentūros „New“ partneris ir kūrybos vadovas Tomas Ramanauskas, „Virtuvės mitų griovimas“ ir leidinių kūrėjas Alfas Ivanauskas, „Goodpeople“ įkūrėjas Mantas Tvarijonavičius, aktorė, TV ir radijo laidų vedėja, tekstų autorė, socialinių iniciatyvų kūrėja Beata Tiškevič ir „Dakaras“ lenktynių dalyvis Antanas Juknevičius.

Beata Tiškevič remdamasi savo pavyzdžiu, pateikė situacijų, kaip reikia išmokti įsivertinti savo skiriama laiką, žinias ir gebėjimus. „Ilga laiką buvo nedrąsu įsivardyti konkrečią piniginę sumą už atliktus darbus. Todėl raginu nebijoti žodžio „pinigai“. Tyrimų duomenimis, moterys net keturis kartus rečiau negu vyrai prašo, kad joms pakeltų atlyginimą. O kai prašo, prašo 30 proc. mažesnio, nei vyrai.  Kai moterys aplikuoja į aukštesnes pareigas, šį žingsnį jos išdrįsta žengti tik tada, kai atitinka 100 proc. reikalavimų. Vyrams pakanka ir 60 proc. Vyrai irgi abejoja savimi, bet jų tai nesustabdo. O nesėkmės atveju, jie linkę kaltinti aplinkybes ar situaciją. Moterys – save. Sėkmės atveju, vyrai džiaugiasi savimi ir savo sėkme. Moterys pradeda vardinti visus tuos, kurių dėka joms „pasisekė“.“ – konstatuoja B. Tiškevič.

Tuo metu „New“ reklamos agentūros kūrybos vadovas ir partneris Tomas Ramanauskas ragino susirinkusius ne tik savo gebėjimus objektyviai įvertinti, bet ir kuo daugiau eksperimentuoti. „Gyvenime nuo pat vaikystės nuolat bandžiau įvairias veiklas, nuo rankų darbo laikraštuko tėvams iki profesionalių žurnalų, dj karjeros, vakarėlių organizavimo, MTV televizijos plėtojimo Lietuvoje, kino teatro įkūrimo ir dabar – reklamos agentūros „New“ sukūrimo. Didžiuojuosi visomis savo sukurtomis nesąmonėmis, nes tik jos atvedė mane prie to, ką veikiu šiandien. Todėl raginu nebijoti daryti nesąmonių“, – drąsino eksperimentuoti žinomas kūrybos vadovas. Pasak T. Ramanausko, jo manymu verslo kūrime svarbiausia – idėja ir užsidegimas.

Apie sėkmę versle Dakaro lenktynininkas Antanas Juknevičius pasakodamas akcentavo „Dakare, kaip versle – vien sėkmės nepakanka. Dalyvavome savo minimaliais resursais Dakaro lenktynėse labai daug metų ir užimdavome pakankamai geras pozicijas. Užsitarnavome partnerių pasitikėjimą, šiandien jie drąsiai į mus investuoja ir mes pasiekėme dar geresnį rezultatą. Taip ir versle, verslo pradžioje reikia daug investuoti laiko ir pastangų, kad užsitarnautumėte partnerių pasitikėjimą“, – apie verslo pradžią ir pomėgį pasakojo ilgametis lenktynininkas.

Jam paantrino ir Alfas Ivanauskas, „Virtuvės mitų griovėjų“ projekto, leidinių autorius, redaktorius ir kūrėjas. Pasak A. Ivanausko, svarbu į tą patį dalyką, produktą ar paslaugą pasižiūrėti iš kitos pusės nei esame įpratę. „VMG žurnalo redakcija įrodė, kad įmanomas kulinarinis žurnalas be standartinių reklaminių maketų. Kiekvienam produktui ar paslaugai sukuriame individualų maketą, kuris naudojamas tik VMG žurnale. Taip pat pas mus negali reklamuotis bet kas, produktų su „E priedais“ mes neviešiname – tuo išsiskiriame iš kitų.“, – pasakoja apie verslo išskirtinumą A. Ivanauskas.

Garsus kulinaras patarė susirinkusiems visada siekti savo svajonių „ Kažkada įgyvendinome projektą, kuriam reikėjo mano komandos nariui paskambinti reikiamam klientui. Sekmadienį jam paskambinau, paklausiau, ar klientas jau turi sprendimą. Jis pasiteisino, kad šiandien sekmadienis, nepatogu skambinti. Tada patariau, kad jeigu paskambintume šiandien, svajonę įgyvendintume vieną dieną anksčiau nei kad kiti. Todėl patariu visiems – nelaukite įgyvendinami savo svajones“, – įkvėpė A. Ivanauskas.

Jaunasis verslas -116 Jaunasis verslas -56 Jaunasis verslas -66Jaunasis verslas -110 Jaunasis verslas -112

Jaunasis verslas -119 Jaunasis verslas -150

Šaltinis: http://lku.lt/blog/2016/03/25/jaunas-verslas-2016-konferencijoje-alfas-ivanauskas-stenkites-igyvendinti-savo-svajones-viena-diena-anksciau-nei-kiti/