Daugiau nei 700 mamų svajonių buvo atsiųsta iniciatyvos metu „Ar žinai, apie ką svajoja tavo mama?“, o 10 iš jų jau išrinktos įgyvendinimui. Dvi pirmąsias gegužės savaites asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ drauge su LKU kredito unijų grupe kvietė Lietuvos gyventojus pasidalyti mamų svajonėmis.

„Atsiųstos svajonės iš esmės patvirtino atliktą nuomonių tyrimą, kurio metu aiškinomės, apie ką daugiausiai svajoja mamos. Tarp atsiųstų svajonių daugiausiai dominavo kelionės bei poilsis Lietuvos sanatorijose, SPA ir grožio procedūrų salonuose – jos sudarė net pusę atsiųstų svajonių.

Daugeliui mamų šios iš pažiūros ne pirmojo būtinumo paslaugos dėl laiko ar finansų stokos yra rečiau realizuojamos nei norėtųsi. Tiek iš tyrimo, tiek iš atsiųstų svajonių matome, kad esant galimybei mamos labai norėtų daugiau laiko skirti sau, o taip pat poilsiui kartu su šeima“, – teigia Lietuvos centrinės kredito unijos atstovė Jurgita Liutvinskienė.

Apie 16 proc. mamų svajonių buvo susijusios su buities pagerinimu įsigyjant elektroninės įrangos, namų apyvokos ir kitų reikmenų, kurie gali pagelbėti kasdieniniame gyvenime. Ketvirtoje vietoje liko tokios pramogos kaip šuolis parašiutu, vakarienė prabangiame restorane. Tarp atsiųstų svajonių buvo ir netikėtų norų, pavyzdžiui, 4 proc. mamų svajonių susijusios su dantų protezavimo ar kitomis odontologo paslaugomis, per 2 proc. svajoja atsikratyti paskolų naštos. Vos 1,5 proc. norėtų pagalbos kuriant verslą, darbo vietą ar gerinant turimus įgūdžius.

Bendrovės „Synopticom“ balandžio mėnesį atliktas nuomonių tyrimas parodė, kad mamos yra kiek praktiškesnės nei dažnai manoma. Nors daugelis gyventojų įsitikinę, kad motinų svajonės pirmiausia turi sietis su visos šeimos gerove, tačiau nemažai mamų svajoja ir apie asmeninius poreikius, susijusius su kelionėmis ar sveikatos procedūromis.

Pasak J. Liutvinskienės, tarp laimingų dešimties atrinktų svajonių bus įgyvendintos šios: pasodinti braškių plantaciją, išleisti eilėraščių knygelę, išmokti plaukti, jodinėti, šokti Lotynų šokius, praleisti dieną SPA centre, gauti konsultaciją, kaip įkurti kepyklėlę, gauti naują meškerę, 12 vaikų mamai padovanoti laiko sau grožio salone, atnaujinti stilingą garderobą anūkės šventei.

 Mamų svajonės

 Šaltinis: http://lku.lt/blog/2015/05/20/lietuvos-mamos-dazniausiai-svajoja-apie-atostogas-ir-grozio-proceduras/