Kad pereitų prie SEPA mokėjimų, reikšminga dalis Lietuvos įmonių turės pritaikyti savo apskaitos programas naujiems duomenų apsikeitimo su internetinės bankininkystės sistemomis formatams. Siekdamas aptarti aktualius klausimus ir padėti sėkmingai pasirengti SEPA keliamiems reikalavimams, Lietuvos banko SEPA koordinavimo komitetas šiandien susitiko su apskaitos programų kūrėjais SEPA forume Vilniuje.

Nuo 2016 m. Lietuvos įmonės, išskyrus labai mažas, siųsdamos arba gaudamos kredito pervedimus ne atskirai, o sugrupuotus, kitaip tariant, naudodamos duomenų importą (eksportą) tarp savo apskaitos programos ir internetinės bankininkystės sistemos, turės naudotis ISO 20022 XML pranešimais. Be to, įmonės, planuojančios naudotis nauja e. sąskaitos pateikimo paslauga, turės įsidiegti naują e. sąskaitos techninį standartą.

„Kredito pervedimams atlikti naudojami vienodi standartai ir vienodi standartai e. sąskaitos pateikimo paslaugai suteiks rinkai atvirumo ir padidins mokėjimo paslaugų teikėjų konkurenciją, tačiau tokio masto pokyčius įgyvendinti reikia ypač atsakingai. Atliekant pasirengimo darbus, ypatingas vaidmuo teks apskaitos programų kūrėjams ir jas prižiūrintiems specialistams“, – sakė Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys, Lietuvos SEPA koordinavimo komiteto pirmininkas.

Susitikimo metu bankų atstovai apskaitos programų kūrėjams ir jas prižiūrintiems specialistams pristatė būsimus pokyčius: pakitusią SEPA kredito pervedimais siunčiamos ir gaunamos informacijos apimtį ir taisykles, ISO 20022 XML pranešimų standartą. Išsamiai pristatyta e. sąskaitos schema ir techninis standartas.

Forumo dalyviai informuoti, kad bankai naujų techninių sąsajų tarp įmonių apskaitos programų ir bankų internetinės bankininkystės sistemų testavimą atliks palaipsniui, pradėdami nuo šių metų vidurio.

„Raginame įmones ir įstaigas neatidėlioti apskaitos programų pokyčių testavimo ir diegimo metų pabaigai, nes dėl to gali pablogėti galimybės laiku pasirengti naudoti SEPA mokėjimo paslaugas“, – pažymėjo M. Jurgilas.

SEPA forume pristatytos pateiktys skelbiamos SEPA svetainėje.

Šiemet tai jau trečiasis SEPA forumas. Sausio mėn. vykusiame SEPA forume būsimi mokėjimo paslaugų pokyčiai buvo pristatyti Lietuvos įmonėms, o vasarį – viešajam sektoriui.

Šaltinis: http://lku.lt/2015/04/01/su-apskaitos-programu-kurejais-aptarti-techniniu-sasaju-tarp-imoniu-ir-banku-pokyciai-del-sepa-keliamu-reikalavimu/