Vaikai Žemaitijoje piešdami ruošėsi euro įvedimui. Lapkričio pradžioje kredito unija „Germanto lobis“ inicijavo vaikų piešinių konkursą, kuris skirtas euro įvedimui pažymėti. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje apdovanoti geriausių piešinių autoriai, ir surengtas pristatymas apie artėjantį euro įvedimą.

„Piešinių konkursą kredito unija „ Germanto lobis“ Rietave surengė, siekdama formuoti vaikų ir jaunuolių finansinį raštingumą, sudaryti sąlygas jiems kūrybiškai perteikti savo požiūrį į bendros Europos Sąjungoje valiutos – euro – įvedimą“, – teigė kredito unijos atstovai.

Nuo rugsėjo dalyvių piešiniai, atspindintys eurą, plaukte plaukė iš Rietavo vaikų lopšelio-darželio, Lauryno Ivinskio gimnazijos, Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos, Žadvainių pagrindinės, Tverų vidurinės mokyklos ir Medingėnų skyriaus.

Apie 200 darbelių, atliktų įvairiausia technika, teko įvertinti konkurso komisijai, sudarytai iš dailės mokytojų – Donato Kučinsko, Tomo Danilevičiaus ir Stanislavos Šarkauskaitės. Jų sprendimu, 3–6 metų amžiaus grupėje nugalėtoju tapo lopšelio-darželio auklėtinis, šešiametis Džiugas Vaupšas. Tarp konkursui darbus pateikusių 7–14 metų dalyvių puikiausiai įvertintas vienuolikmetės gimnazijos moksleivės Godos Velykytės piešinys. Vyriausiųjų grupėje (15–19 metų) pirmąją vietą laimėjo tos pačios mokymo įstaigos atstovė – septyniolikmetė Vytautė Petkevičiūtė. Nugalėtojams įteikti dovanų kuponai apsipirkti Rietavo knygyne. Prizininkai apdovanoti diplomais. Padėkos už dalyvavimą konkurse įteiktos visiems konkurso dalyviams.

Kviesdama vaikus žaisti bei atlikti įvairias užduotis, linksmai renginį vedė Eglė Fabijonavičienė. Baigiamasis konkurso etapas buvo ne tik linksmas, bet ir informatyvus. Finansinio raštingumo žinių jaunieji savivaldybės gyventojai sėmėsi iš kredito unijos „Germanto lobis“ Rietavo filialo vadovo Vlado Murašovo parengto euro pristatymo ir filmų apie naująją valiutą bei atsargumo priemones, kurias pravartu žinoti, naudojantis interneto banku ar banko kortelėmis.

Pieainiai Pieainiai1

 

Šaltinis: http://lku.lt/2014/11/17/kredito-unija-germanto-lobis-subure-vaikus-euro-piesiniu-konkursui/