Lietuvos centrinės kredito unijos atstovai dalijasi naudingais patarimais ir konsultuoja pradedančiuosius verslininkus laidoje „Duokit šansą“. Laida transliuojama LRT televizijos kanalu.

„Septyni jauni, 30-ties metų dar neturintys, bedarbiai Alytuje susiburia į komandą, kad sukurtų verslą. Vienas kito nepažįstantys ir pirmą kartą susitikę jaunuoliai privalo greitai apsispręsti, kokią verslo idėją pasirinkti. Kiekvienas jų turi skirtingą sumanymą, patirtį ir ambicijas, tad susitarti nėra paprasta. Vienam rūpi įkurti stalių cechą, kitas nori kavinės ar laisvalaikio pramogų centro, trečias – gaminti baldus gyvūnams, ketvirtas svajoja apie laipiojimo uždarose patalpose klubą. Maža to, komanda įsprausta į ankštus laiko ir finansų rėmus.

Verslą ji turi pradėti per tris mėnesius. Pradinis kapitalas – vos 3 000 litų. Ar įmanoma tokiomis sąlygomis sukurti verslą? „Sunku, bet įmanoma”, – sako naujo verslumą ugdančio LRT televizijos projekto „Duokit šansą” dalyviai ir rengėjai.

Pasak LCKU atstovo Tomo Valausko, pradedantiesiems verslininkams pirmiausiai būtina pasirinkti tą verslo kryptį, kuri jau yra gerai išnagrinėta. Tuomet atsižvelgti, kiek potenciali idėja yra aktuali pasirinktoje rinkoje ir kaip ją galima pritaikyti prie svarbiausių visuomenės poreikių.

„Svarbu prisiminti, kad sėkmingas verslas dažniausiai sprendžia gyventojų problemas ar iššūkius. Todėl prieš kuriant verslą, rekomenduojame gerai išstudijuoti visuomenės poreikius, elgseną ir įpročius. Šie duomenys tikrai bus naudingi kuriant ar vystant verslo kryptį“,- teigia LCKU atstovas.

Laidos verslo kūrėjai – darbo neturintys gyventojai

Padedami patyrusių verslininkų ir atitinkamų sričių specialistų jauni bedarbiai Alytuje nusprendė atidaryti kavinę, kurioje galima pagurkšnoti kavos ir pažaisti stalo futbolą. Mažeikiškiai pasiryžo įgyvendinti ambicingą idėją – įkurti kino teatrą, mat prieš gerą dešimtmetį mieste jo neliko. Ukmergėje „Duokit šansą” komanda pasirinko steigti automobilių plovyklą.

Alytuje, Mažeikiuose ir Ukmergėje – miestuose, kur vyrauja didžiausias šalyje nedarbas, iš Darbo biržoje registruotų jaunuolių dalyvauti TV verslo realybės projekte buvo atrinkti tie, kurie turi gerų idėjų, noro veikti, tačiau stokoja drąsos imti ir daryti.

Pirmą savo verslą kuriantiems jaunuoliams teko įveikti nemažai iššūkių, pradedant patalpų paieška, jų remontu ir įrengimu, baigiant leidimų veiklai tvarkymu. Riboti finansiniai ištekliai vertė komandas ieškoti kūrybiškų sprendimų, pavyzdžiui, baldus gamintis patiems iš pigių medžiagų, prašyti draugų pagalbos ir vietos verslininkų paramos

Įvertinusieji, kad sėkmingai verslo pradžiai jiems reikia didesnių investicijų nei leidžia sava kišenė, laidos „Duokit šansą” dalyviai galėjo pasinaudoti projekto iniciatorės Ūkio ministerijos valdomos UAB „Investicijų ir verslo garantijos” (INVEGA) administruojamomis priemonėmis verslu, tarp jų – Verslumo skatinimo fondas.

Šaltinis: http://lku.lt/2014/09/26/lcku-atstovai-konsultuoja-lrt-laidos-duokit-sansa-dalyvius/