Informuojame, kad nutraukiama Utenos kredito unijos Tauragnų kasos veikla.

Tauragnų kasa buvo atidaryta 2012 metų viduryje, siekiant patenkinti tiek miestelio, tiek visos Tauragnų seniūnijos gyventojų poreikį finansines paslaugas gauti arčiau jų gyvenamosios vietos, bet to – pigiau nei pašte ar bankuose.

Beveik dvejus metus dirbusi kasa uždaroma siekiant racionaliai išnaudoti kredito unijos išteklius. „Pavyzdžiui, per šių metų balandžio mėnesį, kasa vidutiniškai aptarnavo tik po vieną narį per darbo dieną.“ – sako Utenos kredito unijos administracijos vadovas Andrius Mackonis. „Akivaizdu, kad šiuo metu, kai kredito unijų priežiūros institucija – Lietuvos bankas – kelia padidintus reikalavimus kredito unijų kapitalui ir pelningumui, tokios kasos išlaikymas yra ekonomiškai nepagrįstas. Sprendimą uždaryti kasą priimti buvo labai sunku turint omenyje, kad kredito unijos, visų pirma, atlieka socialinę funkciją ir finansines paslaugas teikia mažuose miesteliuose – ten, kur komerciniai bankai dirbti nemato jokios naudos. Mes esame įsipareigoję nariams, bendruomenėms, tačiau šiuos įsipareigojimus privalome derinti ir bent su minimaliu kasos pelningumu“ – sakė A.Mackonis.

Utenos kredito unijos paslaugos šiuo metu yra teikiamos trijuose narių aptarnavimo taškuose: kredito unijos buveinėje Utenoje ir nutolusiose kasose Užpaliuose bei Molėtuose.

Utenos kredito unijos informacija