Pratęsta galimybė pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) iki 2015 m. rugsėjo 30 d. Taip pat bus tęsiamas mokymų bei konsultacijų veiklos pradedantiesiems verslininkams.

Nuo 2010 metų atsiradusi galimybė pasinaudoti Verslumo skatinimo fondo lengvatinėmis paskolomis verslo idėjoms įgyvendinti jau pritraukė daugiau nei 950 smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų, kurių bendra paskolų vertė siekia 45,3 mln. litų. Vidutinis paskolos dydis – apie 53 tūkst. litų. Verslininkai, paėmę paskolą, galės ją grąžinti iki 2018 m. pabaigos. Šiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotai finansinei priemonei skirta 50 mln. Lt Europos socialinio fondo lėšų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė įsitikinusi, kad verslą kurti ir palankiomis sąlygomis pasinaudoti gali tiek jauni, tiek vyresni žmonės, nepaisant gyvenamosios vietos ir kitų aplinkybių. „Verslumo skatinimo fondo priemone siekiama keisti darbo rinkos dalyvių požiūrį į savarankišką užimtumą, konsultuojant bei mokant tuos, kurie pradeda verslą, užtikrinti, kad toks finansavimo būdas būtų prieinamas ne tik miestų ir miestelių, bet ir kaimo vietovių gyventojams. Norime skatinti Lietuvos žmones pradėti savo verslą bei kurti naujas darbo vietas. Be to, užtikriname palankesnes kreditavimo sąlygas ir finansavimo prieinamumą pradėti savo verslą bedarbiams, neįgaliesiems, jaunimui iki 29 m., vyresniems nei 50 metų“, – priemonės tikslus vardijo ministrė.

Aktyviausiai fondo paskolomis verslininkai naudojasi Kauno apskrityje – čia išduotos paskolos sudaro 34 proc. visų Verslumo skatinimo fondo Lietuvoje suteiktų paskolų. Kauno apskrityje, kaip ir visoje šalyje, daugiausiai šia galimybe pasinaudojo jaunimas iki 29 m. amžiaus – net 35,7 proc. visų verslininkų.

„Jei teisingai ir kryptingai ruošiamasi verslo idėjos įgyvendinimui, rizikos gerokai sumažėja, todėl itin svarbu laiku gauti visą reikalingą informaciją, ekspertų pagalbą ir tinkamiausią finansavimo sprendimą. Pradedantiesiems vienareikšmiškai pasiteisino Verslumo skatinimo fondo siūlomas finansavimo modelis, todėl buvo nuspręsta pratęsti priemonės“, – UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), kuri administruoja priemonės įgyvendinimą, generalinis direktorius Audrius Zabotka.

Ši priemonė orientuota ne vien į ekonomikos skatinimą, bet ir naujų darbo vietų kūrimą, verslumo ugdymą  ir gyventojų užimtumo didinimą.

„Mūsų prognozės dėl verslo naujokų aktyvumo išsipildė su kaupu – pradedantieji verslininkai skubėjo pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis verslui įkurti ar plėtoti. Per pirmąjį 2014 metų pusmetį VSF paskolų skaičius išaugo net iki 87 proc., tai rodo, kad smulkiam ir vidutiniam verslui aktualios ir būtinos sudarytos išskirtinės finansavimo galimybės. Tikimės, kad iki 2015 m. rugsėjo 30 d. lengvatinėmis paskolomis pasinaudos dar 250 smulkaus verslo subjektų“, – prognozuoja Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) administracijos vadovas Fortunatas Dirginčius.

Pasak F. Dirginčiaus, neužtenka tik finansuoti pradedančiuosius verslus, būtina užtikrinti nuolatinį verslininkų konsultavimą, mokymus ir žinių ugdymą. Projekto metu per 4 metus LCKU aktyviai konsultavo ir mokymus surengė net 4100 asmenų.

Daugiau info.:

Dėl lengvatinių paskolų (iki 86 tūkst. Lt) iš Verslumo skatinimo fondo gali kreiptis fiziniai asmenys ir įmonės iki 1 metų, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą. Gavusieji Verslumo skatinimo fondo paskolą, gali pasinaudoti INVEGOS garantija (iki 80 proc. paskolos sumos), susigrąžinti 95 proc. sumokėtų palūkanų. Susigrąžintas lėšas galima toliau investuoti į įmonės plėtrą, todėl šios priemonės palengvina verslo steigimosi etapą ir padeda saugiai įsibėgėti.

Paskolas išduoda 56 kredito unijos, jų išdavimą koordinuoja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU), o fondą valdo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“(INVEGA).

Planuojantys pradėti savo verslą dėl lengvatinių paskolų gali kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją. Informacijos galima teirautis nemokamu tel. numeriu 8 800 11211 arba ieškoti ČIA.

Šaltinis: http://lku.lt/2014/06/18/pratesta-galimybe-gauti-vsf-finansavima-pradedantiesiems-verslininkams/