Dalis Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) sistemos kredito unijų sutinka keisti litus į eurus savo lėšomis. Patvirtinus atnaujintą Kredito unijų įstatymą, unijos šias paslaugas galės teikti ne tik savo nariams, bet ir kitiems gyventojams. Lietuvos bankas paskelbs galutinį patvirtintų kredito unijų, keičiančių litus į eurus, sąrašą.

Valiutos keitimo vietos bus paskelbtos gerokai anksčiau prieš pasikeičiant valiutai, kad žmonės spėtų susipažinti ir sužinoti, kur jie galės pasikeisti pinigus. Vienu kartu bus galima pasikeisti iki 15 tūkst. litų. Tie gyventojai, kurie norės pasikeisti didesnę sumą, turės apie tai iš anksto informuoti banką, paštą ar kredito uniją apie tokius planus.

Taip pat Lietuvos paštas ir kredito unijos galės nusistatyti ir kitą, o ne 15 tūkst. litų sumą, kurią norint keistis reikės iš anksto informuoti ir turėti asmens tapatybės dokumentą. Pusmetį iki euro įvedimo ir pusmetį po euro įvedimo Lietuvoje prekybininkai kainas turės skelbti ir litais, ir eurais. Iki sausio 15 dienos bus galima atsiskaityti ir litais, bet grąža bus atiduodama  eurais. Įstatymas draus kredito įstaigoms ir Lietuvos paštui nuo 2015 metų išduoti litų banknotus ir monetas.

Šaltinis: http://lku.lt/2014/04/28/dalis-kredito-uniju-suteiks-galimybe-gyventojams-pakeisti-litus-i-eurus-savo-lesomis/