Kauno kredito unija pavasarį pradėjo drauge su nauju vaikų finansinio švietimo projektu „Mobili taupumo mokyklėlė“ lopšelyje – darželyje „Daigelis“. Projektas remiamas iš bendruomenių rėmimo programos „Gera kurti kartu“. Programos globėjai Lietuvos centrinė kredito unija ir Asociacija Lietuvos kredito unijos.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie mažųjų kauniečių ugdymo ir finansinio švietimo. Tokias idėjas labai skatiname ir tikrai planuojame remti panašius projektus.“ – sakė Kauno kredito unijos administracijos vadovė Ernesta Ramaškaitė.

Projekto idėja – daryti gerus darbus, tad lopšelio-darželio „Daigelis“ auklėtinių didžiausias rūpestis – padaryti kuo daugiau gerų darbų ir taip uždirbti savo lėšų. Gerų darbų „uždarbiai“ bus kaupiami taupyklėse, kurias pagamino patys vaikučiai, padedami tėvelių ar auklėtojų. Projekte pareiškė norą dalyvauti beveik visi darželio auklėtiniai (85 iš 116).

Projekto metu darželio auklėtiniai susipažins su taupumo pradmenimis, išmoks skirti ir skaičiuoti pinigus, juos uždirbdami ir išleisdami specialiai įrengtoje parduotuvėje. Pedagogai numatę mažuosius supažindinti su realiais pinigais ir kiek įmanoma leisti patiems savarankiškai išbandyti taupyti, pirkti, parduoti ir atlikti finansines operacijas. Projektas vyks vasario – balandžio mėnesiais.

Darželyje dirbančių pedagogų iniciatyva, žinią apie projektą numatyta skleisti ir kitose Kauno miesto ugdymo įstaigose, gyvai pasakojant apie savo patirtį projekte, dalinantis įspūdžiais, naujais potyriais. Projektui pasibaigus, numatyta surengti taupyklių parodą Kauno „BLC“ verslo centre, suorganizuoti baigiamąjį koncertą, apdovanoti daugiausiai gerų darbų padariusius ir mažiausiai išleidusius „taupuolius“.

Šaltinis: http://lku.lt/2014/04/07/isibegejo-vaiku-finansinio-svietimo-projektas-mobili-taupumo-mokyklele/