Jauno verslo aktyvumas, naudojantis Verslumo skatinimo fondo (VSF) paskolomis ir papildomomis finansinėmis paskatomis pateisina lūkesčius. Net 117 įmonių 289 darbuotojams pagal priemonę „Subsidijos verslumui skatinti” kompensuota atlyginimų dalis už daugiau kaip 559 tūkst. Lt. Verslumo skatinimo fondo paskolas išduoda 57 kredito unijos. Paskolų išdavimą koordinuoja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU).

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, per trejų su puse metų laikotarpį, pasinaudoję Verslumo skatinimo fondo galimybėmis, verslininkai sukūrė beveik 1500 naujų darbo vietų.

„Šis novatoriškas priemonių kompleksas verslui skatina žmones rinktis savarankišką veiklą ne tik sau, bet ir pasiūlyti užimtumo galimybes kitiems. Siūlomos paramos verslui priemonės sudaro papildomas finansines paskatas labai mažoms, mažoms, socialinėms įmonėms ir individualiems asmenims pradėti dirbti savarankiškai ir įsitvirtinti rinkoje veiklos pradžioje. Didindami užimtumą, tokiomis kaip šios priemonėmis skatiname žmones pradėti verslą, kurti darbo vietas kitiems”, – teigia ministrė.

Pradedantieji verslininkai, kurie pasinaudojo ar dar pasinaudos palankia Verslumo skatinimo fondo (VSF) paskola verslui įkurti ar plėtoti, jau nuo 2013 m. rugsėjo gali kreiptis dėl papildomos paramos. Jų darbuotojams iš dalies kompensuojamos darbo užmokesčio išlaidos. Priemonė „Subsidijos verslumui skatinti“ – papildoma paramos verslui priemonė greta jauniems verslams teikiamų paskolų palankesnėmis nei rinkoje sąlygomis su labai mažomis palūkanomis.

Priemonės įgyvendinimui skirta 10 mln. Lt Europos socialinio fondo lėšų. „Paskolos iš Verslumo skatinimo fondo pradėtos teikti 2010 metais ir šiuo metu jų skaičius siekia 674, beveik pusė jų skirta asmenims, priklausantiems prioritetinei grupei, – teigia UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ generalinis direktorius Audrius Zabotka. – Džiaugiamės, kad analogų net Europoje neturinti patirtis akivaizdžiai duoda teigiamų rezultatų, o toks verslumo skatinimo modelis, kai derinamos kelios finansinės priemonės, ateityje, tikimės, turės dar didesnę paklausą.”

2013 metais verslo naujokai VSF lėšomis dažniausiai steigė bei plėtė prekybos įmonių, grožio ir masažo salonų, automobilių servisų, medienos apdirbimo, biokuro gamybos verslą. Vidutinė 2013 metais suteiktos VSF paskolos suma siekė 61,3 tūkst. litų.

Verslumo skatinimo fondo paskolų gavėjai pateikti prašymus UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ darbuotojų darbo užmokesčio išlaidoms kompensuoti gali iki gegužės 31 d.

„Verslumo skatinimas“ – viena iš 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonių, įgyvendinamų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. 2009 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Finansų ministerijos bei UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ pasirašyta trišale sutartimi buvo įsteigtas Verslumo skatinimo fondas, kurio valdytoja paskirta UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Dėl lengvatinių paskolų (iki 86 tūkst. Lt) iš Verslumo skatinimo fondo gali kreiptis fiziniai asmenys ir įmonės iki 1 metų, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą. Gavusieji Verslumo skatinimo fondo paskolą, susigrąžinti 95 proc. sumokėtų palūkanų, bet ir gauti darbuotojų darbo užmokesčio dalies kompensaciją (maksimali suma yra iki 25 000 Lt.). Susigrąžintas lėšas galima toliau investuoti į įmonės plėtrą, todėl šios priemonės palengvina verslo steigimosi etapą ir padeda saugiai įsibėgėti.

 

Šaltinis: http://lku.lt/2014/03/14/vsf-deka-lcku-nares-kredito-unijos-verslui-padejo-sukurti-beveik-1500-nauju-darbo-vietu/