Kredito unijos aktyviausiai dirbančios su pradedančiaisiais verslininkais ir Verslumo skatinimo fondu (VSF) buvo išskirtinai įvertintos. Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU) vasario 25 d. šioms kredito unijoms įteikė specialias padėkas.

„Su pradedančiais verslininkais ir Verslumo skatinimo fondu dirbame jau daugiau nei trejetą metų. Šios priemonės ir unijų dėka sėkmingą verslo startą yra pradėję net 700 verslininkų. Tikimės, kad šių verslų tūkstantis sukurtų darbo vietų bus naudingos mūsų valstybei, o jų teikiamos paslaugos – visuomenės nariams“, – teigia LCKU Europos Sąjungos projektų skyriaus vadovas Tomas Valauskas.

Už aktyviausią bendradarbiavimą su verslininkais 2013 metais buvo išskirtinai padėkota Kauno kredito unijai, taip pat įteiktos padėkos aktyviai su šia priemone dirbusioms kredito unijoms „Savas rūpestis“, Akademinė kredito unijai, Kaišiadorių kredito unijai ir Šilutės kredito unijai.

Pernai VSF debiutantėmis išrinktos kredito unijos „Germanto lobis“ ir Gargždų kredito unija. VSF metų „šuolį“ įveikė Vilniaus regiono ir Panevėžio kredito unijos. Padėka už VSF paskolų teikimo rezultatus viršijančius lūkesčius įteikta Grigiškių kredito unijai.

Paskolos iš VSF bus teikiamos iki 2014 metų birželio 30 d. Paskolas išduoda 57 kredito unijos, jų išdavimą koordinuoja Lietuvos centrinė kredito unija, o fondą valdo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Iš VSF didžiausia skolinama suma yra 86 tūkst. litų, o vienas pagrindinių šios paskolos privalumų – 95 proc. faktiškai sumokėtų paskolos palūkanų kompensavimas. Per trijų su pusę metų laikotarpį 530 įmonių kompensuota palūkanų suma siekia per 1,64 mln. litų. Paraiškų priėmimas palūkanų kompensavimui yra pratęstas iki š.m. gegužės 31 d.

 

Šaltinis: http://lku.lt/2014/02/27/kredito-unijos-apdovanotos-uz-aktyvia-veikla-su-pradedanciais-verslininkais/