Vilniaus regione veikiančios trys kredito unijos – Grigiškių, Pareigūnų ir Vilniaus regiono – laikinai pajamų netekusiems „Vilniaus taupomosios kasos“ nariams ir klientams nuo trečiadienio teikia trumpalaikes beprocentes paskolas. Visos trys unijos priklauso Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) sistemai.

 „Šis trijų kredito unijų žingsnis – įrodymas, kad unijų veikla yra pagrįsta kooperacijos ir savitarpio pagalbos principais. Šiuo metu svarbiausia padėti tiems gyventojams, kurie dėl „Vilniaus taupomosios kasos“ uždarymo negali sumokėti mokesčių, įsigyti būtinų prekių bei paslaugų. Todėl privatūs asmenys, besinaudoję „Vilniaus taupomosios kasos“ paslaugomis, Grigiškių, Pareigūnų ir Vilniaus regiono kredito unijose gali gauti iki 1000 litų dydžio vieno mėnesio trukmės vartojamąsias paskolas be palūkanų“, – teigė LCKU valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius.

„Vilniaus taupomosios kasos“ klientams trijose kredito unijose pakanka pateikti asmens dokumentą, o kliento narystė „Vilniaus taupomosios kasoje“ bus patikrinta naudojantis centralizuota LCKU sistema.

Laikinos finansinės pagalbos iniciatyva tęsis iki tol, kol valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimo fondas“ „Vilniaus taupomosios kasos“ indėlininkams išmokės draudimo išmokas. Šiuo periodu nariams įstojusiems į įvardytas kredito unijas ir pasinaudojusiems trumpalaike beprocente paskola nebus taikomi ir administravimo mokesčiai.

„Nuo penktadienio popietės LCKU įsteigta nemokama telefono linija sulaukėme per tūkstantį skambučių iš „Vilniaus taupomosios kasos“ narių ir klientų. Nors dėl laikino lėšų netekimo teiravosi nedidelė dalis gyventojų, būtent jie yra jautriausia klientų grupė, kuriems pinigų reikia šiandien“, – sakė F. Dirginčius.

Kaip jau pranešta, kiekvienas fizinis asmuo, naudojęsis Lietuvos banko sprendimu uždarytos kredito unijos „Vilniaus taupomoji kasa“ paslaugomis, atgaus ne tik apdraustą indėlį, bet ir unijoje laikytą vieną privalomą 100 Lt dydžio pajų. 62 kredito unijas vienijanti LCKU uždarytos unijos pajininkams iš savo lėšų skirs per 800 tūkst. Lt kompensacijoms už pajus.

Dėl beprocenčių paskolų „Vilniaus taupomosios kasos“ klientai gali kreiptis į Pareigūnų kredito uniją (Birželio 23-iosios g. 15, Vilnius, www.pareigunuunija.lt), Vilniaus regiono kredito uniją (S. Konarskio g. 21/1-62, Vilnius, www.vrku.lt), Grigiškių kredito uniją (Architektų g. 19, Vilnius, grigiskiuunija.lku.lt).

Šaltinis: http://lku.lt/2014/01/22/vilniaus-taupomosios-kasos-klientams-trumpalaikes-paskolos-be-palukanu/