Honkongo kredito unijas vienijančios organizacijos atstovas atskleidė šios šalies kredito unijų veiklą ir pagrindinius veiklos principus. Pašnekovą kalbina Pareigūnų kredito unijos atstovai.


Honkonge gyvena kiek daugiau nei 7 milijonai gyventojų. O kredito unijų paslaugomis, praėjusių metų birželio mėnesio duomenimis, naudojasi 78,922 vartotojai.  Pati unijų sistema veikia visos šalies mastu ir sparčiai plečiasi.

Lietuvoje pirmosios kredito unijos kūrėsi dar tarpukariu, o vėliau savo veiklą plėtojo po nepriklausomybės atkūrimo. Honkongo gyventojai apie kredito unijas sužinojo kiek vėliau, tačiau pirmosios unijos šalyje veikia jau beveik 50 metų.

Pirmoji kredito unija Honkonge buvo įsteigta 1964-aisias metais.Unijos atsirado dėl paprastų ir kilnių tikslų – siekta palengvinti žmonių gyvenimą bei išspręsti finansines problemas.

„Kaip mes įkūrėme unijas? Žmonės, kurių tyrinėjimo sritis buvo finansai, finansinės paslaugos, nusprendė, jog kredito unijos gali palengvinti žmonių gyvenimą, išspręsti finansines problemas, – teigė Honkongo kredito unijas vienijančios organizacijos atstovas. – Buvo daug domėtasi kredito unijų filosofija, jų veikla ir galiausiai buvo įsteigta pirmoji kredito unija“.
Populiariausios paslaugos – paskolos ir taupymo indėliai
Pačios populiariausios paslaugos Honkongo kredito unijose – dviejų tipų. Vartotojai itin dažnai ima paskolas ir kaupia taupomuosius indėlius. Paskoloms Honkongo kredito unijos, per visą savo egzistavimo laikotarpį, jau skyrė 13 milijardų Jungtinių Valstijų dolerių. Taupymo paslaugų populiarumui įtakos veikiausiai daro konkurencingi dividendai ir patraukios palūkanos. Itin didelį populiarumą turi smulkūs taupomieji indėliai.
Kredito unijos skatina bendruomeniškumą

Kaip ir Lietuvoje, taip ir Honkonge kredito unijos pasisako ir skatina bendruomeniškumą, socialines iniciatyvas. Azijos šalyje unijų nariai skatinami įsitraukti į įvairias savanoriškas veiklas, be to yra skatinamas bendradarbiavimas ir tarpusavio supratimas tarp skirtingų tautų.

Unijos užsiima ir labdaringa veikla: „Turime ir tam tikrą socialinę atsakomybę. Pavyzdžiui, kredito unijos teikia paramą švietimui, rėmimo ir labdaros susilaukia švietimo plėtros vaikų bendruomenė“.

Šaltinis: http://lku.lt/2014/01/09/honkongo-kredito-unijos-unijos-gali-palengvinti-zmoniu-gyvenima/