“Kaip tapti geriausiems?”, – klausimas, į kurį dažnas mūsų ieško atsakymų. “Kredito unijų žinių” redakcijos atstovai šiuo tikslu pakalbino Metų geriausiųjų nominacijas pelniusius kredito unijų atstovus. Šiandien savo patirtimi dalijasi Metų unijos titulą pelniusi – Raseinių kredito unijos administracijos vadovė Birutė Žiūraitienė.

Foto3Papasakokite, kokios unijos puoselėjamos vertybės jums padėjo pelnyti geriausios kredito unijos nominaciją?

Pirmiausia Raseinių kredito unijos tikslas – būti patikima finansų institucija. Šis tikslas gali būti pasiekiamas tik prisiimant atsakomybę už daromus sprendimus, veikiant skaidriai ir atvirai, jaučiant pagarbą kiekvienam žmogui, kuris mumis tiki, tai yra Nariui.

Gal galite pasidalyti daugiau apie Raseinių kredito uniją?

Raseinių kredito unija skaičiuoja jau 12-tus metus. Per šį laikotarpį patirta ir mažų pralaimėjimų, ir pergalių. Turbūt sutiksite, kad mūsų pačių sėkmė priklauso nuo mus supančių žmonių sėkmės. Esame stiprūs dėl stiprių savo narių, kurių turime arti 5700, narių kapitalas siekia 9,2 mln. Lt, unija yra sukaupusi 77,5 mln. Lt turto.

Kuo daugiausia vadovaujatės vykdydami ir vystydami kredito unijos tiesiogines veiklas (teikdami finansines paslaugas savo nariams ir gyventojams)?

Stengiamės pažinti kiekvieną savo narį, įsigilinti į jo poreikius. Siekiame, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų patrauklios. Tikslas – būti konkurencinga finansų institucija.

Gal turite savo kredito unijos tradicijų, bendradarbiaujate su vietos bendruomene, nevyriausybinėmis organizacijomis?

Itin glaudžiai bendradarbiaujame su Raseinių rajono kaimo bendruomenėmis, pastaraisiais metais daug dėmesio skiriame vietos jaunimo organizacijoms. Taip pat turime naujų siekių Raseinių krašte. Kartu su vietos verslininkais vykdysime naudos ir nuolaidų programą „Raseiniškiai“, kurios dalyviai – unijos nariai, galės pasinaudoti mūsų partnerių teikiama nauda ir nuolaidomis. Tikime, kad RKU programa „Raseiniškiai“ taps ilgalaikiu projektu.

Ką patartumėte kitoms kredito unijoms, norinčioms tapti geriausioms? Ko turėtų apskritai paisyti ir laikytis kitos kredito unijos?

Mano nuomone, vadovams svarbu gerai pažinti savo uniją, nebijoti įvardyti silpnųjų jos vietų, siekti tobulumo ir profesionalumo, nebijoti daryti ryžtingų sprendimų, prisiimant atsakomybę už kuriamą unijos istoriją. Vadovams svarbu suprasti, kad didžiausia vertybė yra dirbanti kompetentinga komanda.

Neslėpsiu, kad didžiulė garbė pelnyti „Geriausios metų unijos“ titulą. Taip pat noriu akcentuoti, kad didžiulė vertybė – būti geriausia unija savo nariams kiekvieną dieną.

Daugiau kviečiame skaityti artimiausiame “Kredito unijų žinių” numeryje.

Šaltinis: http://lku.lt/2013/12/16/is-pirmu-lupu-kredito-uniju-vadovu-receptai-kaip-tapti-geriausiems/