Smulkaus ir vidutinio verslo kreditavimas iš 57 kredito unijų per Verslumo skatinimo fondą (VSF) jau įsibėgėjo. Pradedantieji verslininkai kredito unijų pagalba užsiima įvairiausiomis sritimis ir įgyvendina skirtingas verslo idėjas. Kviečiame susipažinti su įgyvendintomis svajonės čia ir dabar!

Startuoti su savo verslo idėja padėjo įgyta ankstesnė darbo patirtis

Kaune įsikūrusi bendrovė UAB „dropCup“ gamina popierinius puodelius, dangtelius, puodelių laikiklius. Tai  pirmoji bendrovė Lietuvoje pradėjusi tokį verslą. Vaidas Dambrauskas, bendrovės direktorius, sako, kad nišą naujam verslui pradėti pastebėjo dirbdamas kitoje įmonėje.

„Dirbau pakavimo produktų prekybos bendrovėje, kuri prekiavo ir popieriniais puodeliais. Pamačiau, kad tai yra puiki niša savam verslui ir pradėti prekybą ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje. Nors kavą išsinešti pardavinėjančių kavinių Lietuvoje jau yra nemažai, tokios jos gėrimo tradicijos čia dar tik plečiasi, su Vakarais nepalyginsi. Ateityje popierinių puodelių paklausa turėtų dar padidėti“, – dėsto pašnekovas.

Nors konkrečios pinigų sumos, reikalingos pradėti popierinių puodelių gamybos verslą, p. Dambrauskas neatskleidžia, galima suprasti, kad investicijos – nemenkos. Dalį reikiamos sumos kauniečiai skolinosi iš VSF per Kauno kredito uniją, likusius pinigus gavo iš verslo idėjos sėkme patikėjusio privataus investuotojo.

Verslo idėja gimė kuriant pramogas vaikams

Žaneta Dočkuvienė, UAB „Snopi“, valdančios ledainę ir žaidimų kambarį „Nopisnopi“, savininkė, sako, kad tik prieš keletą mėnesių pradėjusi veiklą jos įmonė jau dabar vos spėja priimti visus užsakymus. „Įsirengiant patalpas žmonės vis domėjosi, ką ketiname atidaryti, tad vos pradėję veiklą sulaukėme pirmųjų klientų. Dirbame nuo kovo vidurio, o balandį jau turime per 20 užsakymų vaikų gimtadieniams“, – sako verslininkė.

Kurdama verslą moteris taikėsi į jaunas šeimas su vaikais, paauglius, mėgstančius greituosius užkandžius. Kadangi svetainės dvi – vaikų ir ledų, – klientų sulaukiama įvairiausių. „Vaikų svetainė – zona, skirta vaikams pramogauti ir jų tėveliams pailsėti, o ledų svetainė skirta visiems, norintiems paragauti sveikų šaldyto jogurto ledų, kavos, pieno kokteilių“, – pasakoja p. Dočkuvienė.

Vien savų lėšų pradėti šį verslą p. Dočkuvienei neužteko. Didžiausią galimą 86.000 Lt paskolą, parašiusi verslo planą ir sugebėjusi įtikinti specialistus jo pelningumu, pašnekovė pagal Verslumo skatinimo fondo priemonę gavo iš Kauno kredito unijos.

Versle svarbu išlaikyti kokybę

Nors medienos kuro gamybos įmonių Lietuvoje tikrai yra labai daug ir netrūksta konkurentų, tačiau patirtis šeimos versle, nuoseklus rinkos tyrimas padėjo apsispręsti ir surizikuoti kurti nuosavą verslą, susijusį su medienos kuro gaminių eksportu, atrasti savo nišą.

UAB “WoodBioma” yra jauna lietuviško kapitalo įmonė, veikianti medienos kuro gamybos srityje. Įmonė gamina, džiovina ir pakuoja malkas, uždegimo pagaliukus, ekologinius fakelus „Vulcano“ .

Prie įmonės vairo tvirtai stovi jos savininkas, verslo sumanytojas ir direktorius Vaidas Katauskis.  Kaip pasakoja pats verslininkas mintis dirbti medienos pramonėje ir  kurti nuosavą verslą kilo dar vaikystėje, kai tėtis ėmėsi gaminti medienos kuro gaminius ir juos tiekti Prancūzijos įmonei.  Ši sritis pasirodė įdomi ir buvo lemiamas postūmis renkantis studijas bei profesiją. Studijuodamas Kauno technologijos universitete Medienos dizaino fakultete verslininkas dar labiau sustiprino savo norą tęsti šeimos pradėtą verslą.

„Jau studijuodamas suvokiau, kad pasirinkau teisingą savo kelią, profesiją. Gal tik kiek buvo tokio jaunatviško maksimalizmo, abejonių kaip kurti verslą, bet viską į savo vietas sudėliojo praktika baldų apdirbimo įmonėse, įkvėpė drąsos. Esu dėkingas tėčiui, kuris leido išbandyti savo jėgas jo sukurtoje gamybinėje bazėje. Tai buvo „geras startas“ idėjai ir savo verslo pradžiai,“- pasakoja „WoodBioma“ direktorius Vaidas Katauskis.

„Pačioje pirmoje verslo kūrimo stadijoje užsibrėžiau tikslą išlaikyti aukštus gamybos standartus ir užtikrinti aukštus gaminių  kokybę atitinkančius reikalavimus, nes suvokiau, kad būtent kokybės dėka įmanoma išlaikyti ir surasti naujų klientų – užsakovų“, – teigia Vaidas.

Šaltinis: http://lku.lt/2013/10/03/pradedantieji-verslininkai-sekmingai-naudojasi-kredito-uniju-ir-vsf-teikiamomis-galimybes/