Rugsėjis Europos Komisijos namuose buvo pasitiktas diskusija „Naujai daugiametei finansinei perspektyvai besiruošiant: Ką galime padaryti, kad Lietuvos regionai stiprėtų?“. Renginyje buvo pakviestas ir aktyviai diskutavo Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius drauge su savivaldybių, ministerijų, asocijuotų struktūrų, verslo, akademinės bendruomenės atstovais.

„Lietuvos regionų stiprinimo panacėjai svarbios visos aplinkybės, bet viena reikšmingiausių yra žmonės. Jeigu nebus regionų gyventojams sudarytos sąlygos vystyti pasirinktą veiklą, išnaudoti savo potencialą, tuo pačiu savarankiškai formuoti savo finansinius šaltinius, pagyvėjimo regionuose tikėtis bus naivu. Vien tik naujai nutiesti keliai, apšiltinti namai ar įdiegtas geras gatvės apšvietimas žmonių nemotyvuos likti nutolusiame nuo didmiesčio regione.

Asmuo, kuris atranda savo nišą, išnaudoja savo gebėjimus bei pats imasi naujos verslo srities, sukuria ne tik darbo vietą sau, bet ir aplinkiniams. Tokiu būdu stiprėja visas regionas.“,- teigė Centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas F.Dirginčius.

Pasak Fortunato Dirginčiaus, čia itin svarbi kooperacija, kuri padėjo sustiprėti ne vienam Vakarų šalies regionui. Kredito unijos  – vienas geriausių pavyzdžių. Kredito unijas įsteigė ne kažkas kitas, o patys žmonės. Didžioji dalis Lietuvos kredito unijų išsidėsčiusios nutolusiuose regionuose, kur gyventojai šiai dienai gali gauti visas būtinas finansines paslaugas bei neretai galimybes pasinaudoti specialiomis verslumo skatinimo programomis.

Primename, Lietuvoje veikia 77 kredito unijos, iš kurių 63 priklauso LCKU sistemai ir asociacijai Lietuvos kredito unijos. Tik LCKU sistemai priklausančios kredito unijos teikia daugiau paslaugų, kaip el. bankininkystė, mokėjimo korteles „MasterCard“, „Maestro“, apmokėjimus už komunalines paslaugas, pinigų pavedimus Lietuvoje ir užsienyje.

Daugiau info, apie diskusiją – čia.

Daugiau info. dėl LCKU valdybos pirmininko F.Dirginčiaus pasisakymo apie regionų stiprinimą – čia.

 

 

Šaltinis: http://lku.lt/2013/09/16/kredito-uniju-atstovai-diskusijoje-ka-galime-padaryti-kad-lietuvos-regionai-stipretu/