Vilniaus regiono kredito unijos naujų Vilniaus skyriaus klientų aptarnavimo patalpų duris pravėrusius žmones pasitinka jau 17 metų gyvuojantis prekės ženklas – unijos pavadinimą apglėbusios rūpestingos rankos. Toks įvaizdis – neatsitiktinis: ši unija pirmoji šalyje ėmė iš uždirbtų lėšų drausti savo narius.

Nuo šių metų rugpjūčio Vilniaus regiono kredito unija pirmoji visoje šalyje savo lėšomis pradėjo drausti savo narius, imančius paskolą. Jiems suteikiamas tarptautinės kompanijos gyvybės ir nelaimingų atsitikimų draudimas. Kam jis reikalingas? Ogi tam, kad paskolos gavėjui patekus į nelaimę jo šeima ar artimieji nepatirtų didžiulių nuostolių.

„Mes dirbame tam, kad suteiktume savo nariams saugumą, rūpintumės jais. Tuo ir skiriamės nuo bankų, kurių uždirbtas pelnas paskirstomas vienam ar keliems akcininkams. Pasak K.Simonovič, rugpjūtį pristačius tokią naujovę toli gražu ne visi klientai buvo linkę patikėti, kad visa tai – nemokama.

„Žmonės klausinėjo, ar jiems tikrai už draudimą nereikės papildomai mokėti. Bet iš tiesų nereikėjo ir nereikės, dėl to neišaugo nei palūkanos, nei administravimo ar kitokie mokesčiai. Maža to, nusprendėme savo sąskaita apdrausti ir tuos savo narius, kurie dar anksčiau buvo paėmę paskolas”, – pasakojo unijos vadovė.

Ateityje sukaupusi pakankamai pelno unija ketina drausti ne tik paskolų gavėjus, bet ir visus savo narius, kurių dabar yra apie 2100. Skaudžiausio nutikimo – mirties – atveju draudimo sumos pakaktų gana ilgai mokėti paskolos įmokas, o jei nemaža jų dalis jau grąžinta, paveldėtojams dar ir liktų išmokų.

Viena ilgiausiai Lietuvoje veikiančių unijų sėkmingai darbuojasi jau 17 metų. Jos veikla yra stabili, net ir Lietuvos bankui pradėjus griežčiau prižiūrėti kredito unijas, Vilniaus regiono kredito unija atsakingai vykdo finansinėms institucijoms keliamus reikalavimus.

Unijos aktyvai šiuo metu siekia apie 20 mln. litų. Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius ji uždirbo apie 150 tūkst. litų pelno. Maža to, K.Simonovič šiais metais buvo viena iš trijų šalies kredito unijų vadovų, išlaikiusių Lietuvos banko parengtą gana sudėtingą egzaminą.

Unija ne tik priima indėlius ar išduoda paskolas savo klientams, bet ir siūlo papildomų paslaugų. Pavyzdžiui, iš klientų įmokos priimamos be jokio mokesčio, pervedimai internetu – irgi nemokami.

Vilniaus regiono kredito unija drąsiai žvelgia į ateitį, remia ir skatina kūrybiškas, iniciatyvias, drąsias, išliekamąją vertę turinčias idėjas bei projektus.

VRKU ir lrytas.lt info.

Šaltinis: http://lku.lt/2013/09/09/vilniaus-regiono-kredito-unija-pasirupino-nariu-gyvybes-draudimu/