Gyvenant drauge šeimoje svarbu turėti bendrąjį biudžetą, kuris padėtų darniai leisti turimas pajamas. Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) atstovė Aistė Lindžiuvienė televizijos laidoje „Verta žinoti“ dalijasi svarbiausiais šeimos biudžeto planavimo žingsniais.

„Būdų, kaip gyventi bendrą finansinį gyvenimą, yra iš tiesų įvairių. Galima visiems šeimos nariams sunešti viską, ką gauna kiekvienas, į bendrą „katilą“ arba dėti po lygiai. Galima visas išlaidas dalyti pusiau arba pasidalyti jų rūšimis. Tačiau bet kokiu atveju turi būti prieita prie bendrų susitarimų šiuo klausimu. Tik tada galima judėti toliau“, – teigia LCKU atstovė Aistė Lindžiuvienė.

Pasak A. Lindžiuvienės, dėliojant bendrąjį šeimos biudžetą, svarbu išskirti būtiniausias ir pastovias šeimos išlaidas. Pastarąsias sudaro išlaidos maistui, mokesčiai, tam tikri finansiniai įsipareigojimai. Likusios pajamos turėtų būti paskirstytos pagal šeimos prioritetus – skiriamos sveikatos priežiūrai, buičiai, aprangai, vaikų užsiėmimams, laisvalaikiui, kelionėms.

„Svarbu ne tik sudaryti biudžeto planą, nemažiau svarbu stebėti, kaip sekasi išleisti nusistatytą biudžetą. Tai galima daryti renkant parduotuvės apmokėjimo kvitus arba stebint išlaidas ir pajamas e.bankininkystės „i-Unija“ erdvėje“, – tikina A.Lindžiuvienė.

Toks pinigų judėjimo analizavimas leidžia planuoti ir kontroliuoti šeimos pajamas ir galimybes, taip pat padeda įvertinti, kokių nereikalingų išlaidų galima atsisakyti.

Anot LCKU atstovės, šeimoje gyvenant kartu vis daugiau sutinkama įsipareigojimų šeimai: drauge įsigyjamas turtas, auginami vaikai. Todėl būtina pagalvoti apie ateitį, nes visada yra tikimybė, kad, netikėtai netekus vieno iš šeimos narių, kitas liks su nepilnamečiais vaikais, būsto paskola arba be pajamų. Todėl svarbu investuoti arba atsidėti dalį lėšų.

Sudėliojus bendro biudžeto pajamas ir išlaidas, galima įvertinti, kiek pinigų lieka santaupoms. Šeimoms, turinčioms didesnių finansinių įsipareigojimų, reikėtų sukaupti atsarginių lėšų. Tokių pinigų geriau neliesti, neišeikvoti buičiai ir pramogoms, o atsidėti nenumatytiems atvejams“, – akcentavo Aistė Lindžiuvienė.

Laidą „Verta žinoti“ kviečiame žiūrėti čia

Šaltinis: http://lku.lt/2013/05/27/seimos-biudzeto-planavimo-pradziamokslis-nuo-ko-pradeti/