Vis dažniau startuojančiam verslui įsibėgėti padeda 57 LCKU sistemos kredito unijų ir Verslumo skatinimo fondo suteikiamos investavimo galimybės. Individualias keliones organizuojančiai kelionių agentūrai „Kelionių agentas“ kredito unijos paskola tapo stimulu verslo pradžiai. Bendrovės startui suteiktas 50300 litų mikrokreditas per Akademinės kredito uniją iš Verslumo skatinimo fondo.

„Gavus mikrokreditą iš unijos, verslas pajudėjo. Nors naujiems projektams finansavimo vis dar trūksta, verslą pagaliau galime plėtoti“, – teigė bendrovės direktorius Andrius Jovaiša.

Verslininko teigimu, unijos teikia pilnavertes bankines paslaugas, o bendravimas su jomis nuoširdus, ne toks formalus: „Manau, kad kuo daugiau finansų rinkos dalyvių, tuo geriau visiems: didesnė pasiūla, mažesnės kainos, atsiskleidžia vienų trūkumai ir kitų privalumai. Jais ir labiausiai siekia pasinaudoti pradedantieji verslininkai“.

Paskolas pradedančiajam ir jau pradėtam verslui iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) išduoda 57 LCKU sistemos kredito unijos.  Iš VSF maksimali skolinama suma yra 86 tūkst. litų, o 95 proc. sumokėtų paskolos palūkanų yra kompensuojama. Vien pernai smulkiam ir vidutiniam verslui kurti bei plėtoti 42 kredito unijos iš VSF išdavė 214 paskolų – 43 proc. daugiau nei 2011 metais.

Šaltinis: http://lku.lt/2013/05/20/sekmingo-verslo-starto-kreditavimo-alternatyva-kooperatine-bankininkyste/