Kaip atsakingai skolintis, kam dažniausiai skolinasi asmenys – apie tai ir dar daugiau kredito unijų ekspertai nagrinės kredito unijų laidos metu „Verta žinoti“. Laida bus rodoma gegužės 16 dieną, 18:35 per Lietuvos ryto televiziją.

„Skolinimasis ne tik suteikia daug galimybių ir laisvių, bet nemažai ir įpareigojimų. Todėl asmenys prieš imdami paskolas turėtų pirmiausiai įsivertinti ir susipažinti su paskolos sąlygomis. Taip pat prieš imdami paskolą, rekomenduojame asmenims pabandyti reguliariai nustatytą sumą kas mėnesį atsidėti savarankiškai. Tuomet asmuo turi galimybę  įsivertinti ir apsispręsti dėl paskolos ėmimo“,- teigia Lietuvos centrinės kredito unijos Rizikos valdymo grupės vadovas Aurelijus Cvilikas.

Remiantis LCKU duomenimis, per pirmąjį 2013 metų ketvirtį net 39 proc. LCKU sistemos 63 kredito unijų nariai dažniausiai skolinosi vartojimui, 23 proc. aktyviai skolinosi smulkaus ir vidutinio verslo įrenginiams, gamybos, transporto priemonėms, žemės sklypams, komerciniams pastatams įsigyti. 12 proc. skolinosi būstui įsigyti arba būstui remontuoti. Nedidelė dalis – vos 4 proc. skolinasi įsigydami automobilį ar studijoms.

Daugiau apie atsakingą skolinimąsį jau šį ketvirtadienį 18:35 val. per Lietuvos ryto televiziją.

Šaltinis: http://lku.lt/2013/05/15/patarimai-kaip-atsakingai-skolintis-is-pirmu-lupu/