Pradėjusi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamųjų varžybų kovas „Prienų“ krepšinio ekipa sustiprino partnerių gretas – klubo rėmėja tapo Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU), vienijanti 63 iš šalyje veikiančių 75 kredito unijų. Balandį LCKU pasirašė paramos sutartį su krepšinio klubu „Prienai“. Prie paramos prisidės ir kredito unija „Prienų taupa“.

„Džiaugiamės, kad rėmėjų gretas vis dažniau papildo ne tik užsienio, bet ir lietuviško kapitalo bendrovės. Ypač svarbu partnerių paramos sulaukti atėjus svarbiausioms krepšinio čempionato kovoms“, – džiaugėsi „Prienų“ krepšinio klubo vadovas Aurimas Bartuška.

Pasak Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) valdybos pirmininko Fortunato Dirginčiaus, komandinis darbas – pagrindinė vertybė, vienijanti kooperacijos principu veikiančias kredito unijas ir profesionalųjį sportą.

„Viena iš lietuviškiausių LKL komandų „Prienai“, pastaruosius dvejus metus pasidabinusi LKL bronzos medaliais, jau įrodė, kad komandinio darbo, entuziazmo, profesionalaus požiūrio dėka galima pasiekti sportinių aukštumų tiek Lietuvos, tiek tarptautinėse arenose. Tikimės, kad partnerystė su LCKU padės Prienų klubui ir šiais metais baigti čempionatą ant medalininkų pakylos“, – teigė LCKU vadovas F. Dirginčius.

LCKU komandai partnerystė su krepšiniu nėra naujiena – ši kooperatinė bendrovė yra ilgalaikė Nacionalinės krepšinio lygos rėmėja, ilgai rėmė Kauno mėgėjų krepšinio komandą.

„Sportas ir kooperacija – neatsiejami partneriai ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Žymiausias pasaulyje sporto klubas „Barcelona“ taip pat veikia kooperatyvo principu, jį valdo per 175 tūkst. narių. Bemaž tiek pat pajininkų turi ir Lietuvoje veikiančios kredito unijos“, – sakė F. Dirginčius.

Lietuvoje veikia 75 licenciją turinčios kredito unijos, iš kurių 63 priklauso Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) sistemai. Tik LCKU sistemai priklausančios kredito unijos teikia platų paslaugų spektrą, tokių kaip el.bankininkystė „i-Unija“, mokėjimo korteles „MasterCard“, „Maestro“, apmokėjimus už komunalines paslaugas, pinigų pavedimus Lietuvoje ir užsienyje. Šių 63 kredito unijų veiklą prižiūri Lietuvos bankas ir Lietuvos centrinė kredito unija.

Kredito unija – bendruomenės sukurta kooperatinė bendrovė, teikianti finansines paslaugas. Šią kredito įstaigą valdo ir kontroliuoja jos nariai vadovaudamiesi kooperatiniu principu: vienas narys – vienas balsas.

Šaltinis: http://lku.lt/2013/04/17/%E2%80%9Eprienu-krepsinio-komanda-rems-lietuvos-centrine-kredito-unija/