Praėjusių metų rudenį startavusio bendruomenių rėmimo projekto „Neįtikėtina kooperacijos jėga“ vieni iš nugalėtojų – Ežerėlio bendruomenė – jau džiaugiasi sėkmingai įgyvendintais savojo projekto „Į saugesnę bendruomenę“ rezultatais. Šios bendruomenės veiklos rezultatus pristato Kauno kredito unija.  Bendruomenių rėmimo projekto globėjai – Lietuvos centrinė kredito unija ir Asociacija Lietuvos kredito unijos.

Teikdami paraišką projektui, Ežerėlio bendruomenė siekė užbaigti ir pilnai įgyvendinti miestelio teritorijos stebėjimo projektą: įsigyti vaizdo stebėjimo kameras ir įdiegti specializuotą programinę valdymo įrangą. Bendruomenė yra subūrusi „Savisaugos“ grupę ir apmokiusi jos narius – savanorius. Grupės pagrindinis uždavinys yra teikti gyventojams pirmąją saugos pagalbą. Įrengtos stebėjimo kameros ženkliai pagerino savanorių darbą budėjimo metu.

„Pabaigę projektą mes galime optimaliau organizuoti savisaugos grupės darbą: tolygiau paskirstyti budėjimo laikus, organizuoti budėjimus su mažesniu savanorių skaičiumi, kadangi didžiąją patruliavimo dalį „atlieka“ stebėjimo kameros,“- pasakojo bendruomenės pirmininkas Artūras Kuzmickas.

Tiek bendruomenės aktyvas, tiek nariai ir miestelio gyventojai sutartinai tvirtina, kad stebima miestelio teritorija yra daug saugesnė gyventojams ir patrauklesnė atvykėliams – svečiams.

Kauno kredito unija, siekdama tęsti pradėtą bendradarbiavimą su Ežerėlio bendruomene, vykdo bendruomenės narių internetinę apklausą. Apklausos tikslas yra išsiaiškinti Ežerėlio gyventojų turimą informaciją apie kredito unijų veiklą, teikiamas paslaugas, narystę ir poreikį turėti finansinių paslaugų teikėją savo miestelyje.

Šaltinis: http://lku.lt/2013/04/10/kauno-kredito-unija-%E2%80%9Ebendruomenes-saugumas-neatsiejamas-kooperacijos-pagrindas/