Kovo 14 d. Seimas balsavo, ar imsis pataisų, kuriomis smulkiajam verslui siūloma leisti naudotis kredito unijų teikiamomis finansinėmis paslaugomis. Šį projektą parėmė ir didžioji dalis opozicijos. Todėl įstatymas bus svarstomas skubos tvarka. Tikimasi, kad jau kovą arba balandžio mėnesį gali įvykti balsavimas dėl jo priėmimo.

Atitinkamą Kredito unijų įstatymo pataisą Seimui teikia parlamentarai socialdemokratai Eduardas Šablinskas ir Bronius Pauža, teigiantys, kad kredito unijos, negalėdamos teikti finansinių pasaugų smulkiausiam verslui, negali konkuruoti su bankais, kuriems yra suteiktas pranašumas.

„Pernai įsigaliojęs Mažųjų bendrijų įstatymas įtvirtino naujos teisinės formos juridinį asmenį – mažąją bendriją. Ši forma leidžia spartinti verslo pradžią ir sudaro teisines prielaidas mažiausiomis išlaidomis įsitvirtinti rinkoje. Tačiau šiuo metu galiojantis Kredito unijų įstatymas nei mažajai bendrijai, nei asmenims, įregistravusiems individualią veiklą, nesuteikia teisės naudotis kredito unijų, kaip vienu iš pagrindinių finansinių paslaugų smulkiajam verslui teikėjų, paslaugomis“, – teigė Socialdemokratų partijos frakcijos narys Eduardas Šablinskas.

„Tuo metu kredito unijos dažnai yra vienintelis finansavimo šaltinis pradedančiajam verslui“, – pridūrė politikas.

Dabar mažajai bendrijai nėra galima naudotis kredito unijų paslaugomis.

BNS, LRS info.

Šaltinis: http://lku.lt/2013/03/14/seimas-sprendzia-ar-leisti-mazosioms-bendrijoms-ir-individualia-veikla-registravusiems-gyventojams-stoti-i-kreditu-unijas/