Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU), stiprindama LCKU sistemai priklausančių 63 kredito unijų vadovų kompetencijas ir žinias, rengia atskirą mokymų bazę. Jau kovo mėnesį prasidėsiančių mokymų metu bus skiriamas atskiras dėmesys Lietuvos banko egzaminams. Tai vykdyti nuspręsta dar 2012 metų rugsėjo mėnesį – jau tuomet pastebėta, kad pavieniams asmenims pasiruošti tokio lygio egzaminui yra sudėtinga.

„Panevėžio kredito unijos administracijos vadovė ir valdybos  pirmininkė turi ilgametę 14 metų patirtį veikiant šioje įstaigoje. Tačiau matome, kad šie egzaminai reikalauja ne tik rizikos priežiūros, kontrolės valdymo ir kitų kasdienio vadovavimo įstaigai metu įgytų praktinių įgūdžių, bet ir specifinių teorinių žinių. Atsižvelgdami į situaciją, ruošiame specialią Lietuvos banko egzaminams skirtą mokamąją medžiagą, taip pat nuo kovo mėnesio vykdysime visų LCKU sistemai priklausančių kredito unijų vadovų žinių vidinį testavimą“, – teigia Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius.

LCKU vadovas taip pat patikslina, kad paskutinio Lietuvos banko egzamino neišlaikė ne tik Panevėžio kredito unijos, bet ir kitų trijų Lietuvos banko neįvardytų kredito unijų vadovai: „Tai parodo, kad būtina pagalba tokiems egzaminams pasiruošti ir juos išlaikyti. Natūralu, kad kiekvienam egzaminui reikia pasiruošti ir iš anksto parengti atitinkamas metodikas, kurios ne tik formaliai supažindintų su klausimų temomis, bet ir leistų pasiekti geriausio rezultato.

Šiuo atveju svarbu įvertinti ir tą faktą, kad kredito unijų valdymo organų nariai dirba tik visuomeniniais pagrindais, o nėra samdomi už atlygį, kaip tai praktikuojama komerciniuose bankuose.“

Lietuvos centrinėje kredito unijos sistemos kredito unijos vadovų ir darbuotojų nuolat stiprinamos specializuotos kompetencijos ir žinios. Per 2012 metus kredito unijų darbuotojams ir vadovams surengta per 40 specializuotų mokymų, seminarų ir paskaitų, diskusijų apie veiklos atnaujinimus.

Lietuvoje veikia 75 licenciją turinčios kredito unijos, iš kurių 63 priklauso LCKU sistemai ir Asociacijai Lietuvos kredito unijos. Šios kredito unijos vienija 137 tūkst. narių. Tik LCKU sistemai priklausančios kredito unijos teikia platų paslaugų spektrą, tokių kaip el. bankininkystė „i-Unija“, mokėjimo korteles „MasterCard“, „Maestro“, apmokėjimus už komunalines paslaugas, pinigų pavedimus Lietuvoje ir užsienyje. Pastarųjų kredito unijų veiklą prižiūri Lietuvos bankas ir Lietuvos centrinė kredito unija.

Šaltinis: http://lku.lt/2013/02/15/lcku-nuo-kovo-menesio-prades-kredito-uniju-vadovu-testavima/