Dešimt kredito unijų skirtinguose Lietuvos miestuose bei nutolusiuose regionuose pradėjo įgyvendinti pagalbos programą nukentėjusiems Ūkio banko klientams, kurie laikinai neteko pajamų ir negali pasinaudoti savo darbo užmokesčiu, pensijomis ir turimomis santaupomis. Šios unijos priklauso 63 kredito unijas vienijančiai Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) sistemai.

„Atsižvelgus į susidariusią situaciją kredito unijos padeda gyventojams, kurie dėl banko veiklos sutrikimų negali sumokėti mokesčių, įsigyti būtiniausių prekių bei paslaugų. Šiuo atveju privatiems asmenims suteikiama trumpalaikė vartojamoji paskola be jokių palūkanų. Be to, šiems klientams kredito unijose netaikomi arba taikomi tik simboliniai administravimo mokesčiai“, – teigia Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius.

Pasak F. Dirginčiaus, kredito unijos siūlo pagalbą ir turintiems paskolas. Tokioms paskoloms siūlomas refinansavimas. „Refinansavimas reiškia tai, kad, Ūkio banko klientui, turėjusiam įsipareigojimų bankui, suteikiama paskola ir galimybė atsiskaityti su problemų turinčiu banku“, – paaiškina valdybos pirmininkas.

Ūkio banko klientams pagalba bus teikiama iki to laiko, kuomet Ūkio bankas ar jo teisių perėmėjas atkurs banko funkcionavimą. Šiems klientams kredito unijose pakanka pateikti įrodymus apie tai, kad buvo Ūkio banko klientai ir naudojosi jo paslaugomis.

Pagalbos programą įgyvendinančios kredito unijos išsidėsčiusios šiuose miestuose ir jais  besiribojančiose savivaldybėse: Pareigūnų kredito unija (Vilnius), Kauno kredito unija ir Akademinė kredito unija (Kaunas), Utenos kredito unija (Utena), kredito unija „Germanto lobis“ (Telšiai), Ignalinos kredito unija (Ignalina), Kėdainių kredito unija (Kėdainiai), Biržų kredito unija (Biržai), kredito unija „Sūduvos parama“ (Marijampolė), Panevėžio kredito unija (Panevėžys).

„Viena iš vertybinių kredito unijų veiklos pagrindų – kooperacija. Tai ypač svarbu ne tik kasdienėje mūsų veikloje, bet ir krizinėse situacijose. Todėl esame pasiruošę padėti ne tik kredito unijų nariams, bet ir asmenims, patyrusiems sunkumų dėl sutrikusios  finansinės įstaigos veiklos“, – teigia Pareigūnų kredito unijos valdybos pirmininkas Vytautas Bakas.

Lietuvoje veikia 75 licenciją turinčios kredito unijos, iš kurių 63 priklauso LCKU sistemai ir Asociacijai Lietuvos kredito unijos. Tik LCKU sistemai priklausančios kredito unijos teikia platų paslaugų spektrą, tokių kaip el. bankininkystė „i-Unija“, mokėjimo korteles „MasterCard“, „Maestro“, apmokėjimus už komunalines paslaugas, pinigų pavedimus Lietuvoje ir užsienyje. Pastarųjų kredito unijų veiklą prižiūri Lietuvos bankas ir Lietuvos centrinė kredito unija.

Kredito unija – tai bendruomenės sukurta kooperatinė bendrovė, teikianti finansines paslaugas. Šią organizaciją valdo ir kontroliuoja jos nariai vadovaudamiesi kooperatiniu principu: vienas narys – vienas balsas.

Šaltinis: http://lku.lt/2013/02/15/devynios-kredito-unijos-nukentejusiems-ukio-banko-klientams-teikia-beprocentes-paskolas/