Pareigūnų kredito unija pasirengusi suteikti pagalbą „Ūkio banko“ klientams, kurie dėl banko veiklos sutrikimų negali pasinaudoti savo darbo užmokesčiu, pensijomis ir turimomis santaupomis. Bus suteikta pagalba tiems Vilniaus ir su ja besiribojančių savivaldybių gyventojams, kurie dėl banko veiklos sutrikimų negali sumokėti mokesčių ar įsigyti maisto. Praneša  Pareigūnų kredito unijos valdyba.

„Visų pirma padėsime tiems, kurie į savo sąskaitas Ūkio banke pervedinėjo atlyginimus, stipendijas, pensijas ir šiuo metu negali šiais pinigais pasinaudoti. Tokiu atveju labai greitai esame pasirengę suteikti nedideles, iki 1500 tūkst. litų paskolas vieno mėnesio laikotarpiui. Tokia pagalba leistų žmonėms įvykdyti būtiniausius savo įsipareigojimus, susimokėti už komunalines paslaugas, įsigyti būtiniausių maisto prekių.

Unijoje akcijos metu nebus imami administravimo, sutarties sudarymo mokesčiai. Klientas turės tapti unijos nariu, pateikti įrodymus apie tai, kad buvo ūkio banko klientas ir naudojosi jo paslaugomis“, – akcijos detales aiškina Pareigūnų kredito unijos valdybos pirmininkas Vytautas Bakas.

Šią akciją vykdysime tol, kol „Ūkio bankas“ ar jo teisių perėmėjas atkurs banko funkcionavimą.

Unijos valdyba nutarė talkinti ir tiems, kurie „Ūkio banke“ turi vartojamąsias paskola. Tokias paskolas galime refinansuoti. „Refinansavimas reiškia tai, kad, „Ūkio banko“ klientas, turėjęs įsipareigojimų bankui, gali ateiti į Pareigūnų kredito uniją ir čia gauti naują paskolą bei visiškai atsiskaityti su problemų turinčiu  banku (jo teisių perėmėjais). Pareigūnų kredito unija tokiam klientui įsipareigoja pritaikyti nuolaidą palūkanoms, kurias jis mokėjo „Ūkio bankui“.

Pasak Vytauto Bako, šia akcija siekiama padėti labiausiai pažeidžiamiems žmonėms, populiarinti Lietuvoje dar tik atrandamą žmonių kooperacijos idėją ir ištiesti ranką tiems, kuriuos ištiko sunkumai.  Pagalbą galime suteikti tik Vilniaus arba su juo besiribojančių savivaldybių gyventojams, tačiau neabejojame, kad kituose miestuose veikiančios unijos taip pat turės ką pasiūlyti nuo „Ūkio banko“ nukentėjusiems žmonėms.

Pareigūnų kredito unija yra Lietuvos centrinės kredito unijos ir asociacijos „Lietuvos kredito unijos“ narė. Dauguma unijos narių yra pareigūnai ir valstybės tarnautojai. Unija teikia visas bankines paslaugas – paskolas, mokėjimų korteles, elektroninės bankininkystės paslaugas ir kt.

Šios akcijos metu kredito unijos nariais galės tapti įvairių profesijų žmonės, pensininkai, studentai. Pakaks įrodyti, kad žmogus nukentėjo dėl „Ūkio banko“ veiklos sutrikimų.

Daugiau informacijos rasite čia.

Šaltinis: http://lku.lt/2013/02/14/pareigunu-kredito-unija-suteiks-pagalba-%E2%80%9Eukio-banko-klientams/