Kredito unijos „Tikroji viltis“  komanda drauge su vadovais aplankė egzotiškos Šri Lankos kredito unijas. Čia kredito unijos yra vienas seniausių ir labiausiai pažengusių kooperatinių judėjimų Pietų Azijos regione.

 

 

Kredito unijos čia atsirado dar 1906 metais, kuomet valstybė buvo britų kolonija ir britai įkūrė pirmąsias kredito įstaigas. Šimtmetį veikiančios kredito unijos šiuo metu vienija milijonus narių. Tai parodo, kad gajus ir stiprus kooperacijos pagrindas šioje valstybėje yra be galo stiprus“, – teigia Asociacijos Lietuvos kredito unijos valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus.

Šri lankos kredito unijos turi nemažai panašumų su Lietuvos kredito unijomis – čia kaip ir mūsų šalyje egzistuoja vienas kredito unijų finansinių paslaugų centras. Jeigu Lietuvoje yra Lietuvos centrinė kredito unija, tai Šri Lankoje pagrindinis kredito unijas aptarnaujantis finansinio centras yra vystymo bankas Sanasa. Jo paslaugomis naudojasi per 1 mln. narių ir 3,2 mln. klientų.

Tam, kad kredito unijos būtų sėkmingai patarnautos, bankas yra įkūręs skirtingas bendroves, kaip draudimo ar mokymų, turizmo centrus. Viena sėkmingiausia yra draudimo bendrovė, kuri perdraudžia paskolas kredito unijose. Populiariausi yra gyvybės ir transporto draudimai.

Linkime ir Lietuvos kredito unijoms sulaukti ne vieno veiklos šimtmečio!

Šaltinis: http://lku.lt/2013/01/10/kredito-unijos-sri-lankoje-vienas-pazangiausiu-kooperacijos-pavyzdziu-pietu-azijoje/