Šiandien Lietuvos bankui paskelbus apie Nacionalinės kredito unijos veiklos apribojimą ir laikinojo administratoriaus paskyrimą, skubame pranešti, kad minėtas Lietuvos banko sprendimas neturi jokios įtakos Utenos kredito unijos veiklai.

Pasak Lietuvos centrinės kredito unijos, kuriai priklauso 63 unijos, pirmininko Fortunato Dirginčiaus, pavieniai veikiančių kredito unijų agresyvus augimas jau buvo seniai pastebėtas ir akcentuojamas, šiuo tikslu Centrinė kredito unija primygtinai siūlo apriboti naujų kredito unijų steigimąsi ir sugriežtinti nepriklausančių vienai sistemai bei rizikingai augančių kredito unijų veiklą. Šios sistemai nepriklausančios kredito unijos neturi sukaupusios stabilizacijos ir likvidumo fondų, jų neprižiūri Centrinė kredito unija. Visas Lietuvos centrinei kredito unijai priklausančias kredito unijas galite rasti LCKU tinklapyje.

„Apgailestaujame, kad pavienių unijų, nepriklausančių LCKU tinklui, neatsakinga veikla gali mesti šešėlį ant visos rinkos. Iš savo pusės, bendradarbiaudami su Lietuvos banku, jau kurį laiką nuosekliai įgyvendiname LCKU priklausančių unijų veiklos kontrolės stiprinimo ir rizikos mažinimo priemones“,– pabrėžė F. Dirginčius.

Visą Lietuvos centrinės kredito unijos pranešimą spaudai skaitykite čia.